Draci opět prohráli, tentokrát doma

Jaroslav Svoboda, středa 20.12.2006
Š u m p e r k - Rozlučka s fanoušky před vánočními svátky Drakům nevyšla. Šumperk podlehl Blansku v bojovném utkání 3:4, když celé utkání musel stahovat náskok soupeře. Ten přehrál Šumperk jednoduchostí a brankami, které pramenily chyb z obrany. V zápase se navíc poranil Peter Betinec, kterého po druhé brance střídal Radek Tihlář. Hosté využili jednu přesilovku a jednou se dokonce prosadili ve vlastním oslabení, kdy domácí obrana nepokryla Šlapanského a ten překonal Betince. Jediným pozitivem dnešního večera je tak zaváhání všech velkých soupeřů z čela tabulky.
27.kolo středa 20.12.2006
DRACI PARS ŠUMPERK - HC APOS Blansko
3:4
(1:2, 1:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 19:47 Novosad (Holík, Kučera), 33:37 Novosad, 46:06 Kratěna (Ohnutek) - 6:53 Mifek (Šťastný, Šlapanský), 11:40 Šlapanský (Mifek), 25:42 Tesař (Veselý), 36:23 Mifek (Beran, Šťastný). Vyloučení: 8:10. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1000. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4.
Betinec (11:40 Tihlář) - Kukol, Holík, Osina, Hajas, Kališ, Ondráček - Novosad, Kučera, Martinka - Kratěna, Ohnutek, Stejskal - Dostál, Meluzín, Kočara
Jirkův - Jakubec, Florian, Horáček, Šťastný, Mifek, Laga, Limberk, Otoupalík, Veselý, Šlapanský, Provazník, Beran, Novák, Psota, Košecký, Tesař

Nepohledné bylo loučení Draků s fanoušky v tomto kalendářním roce. Trápení šumperských hokejistů pokračuje a ve spíše bojovném utkání proti Blansku se téměř po dvou měsících prohrálo tentokrát i doma.

Do branky se na úvod utkání postavil Peter Betinec, leč více práce měl v prvních minutách Ondřej Jirkův. Draci se tlačili do útočného pásma a z jejich aktivity vyplynulo i několik šancí, jenže koncovka úspěšná nebyla. A tak jako blesk z čistého nebe udeřilo na druhé straně. Pohlednou kombinaci rozehrál zkušený Šlapanský, Šťastný pak již jen přiklepl Mifkovi a ten otevřel skóre utkání přesnou trefou. Draky první branka otřásla, přesto se snažili co nejrychleji vyrovnat. Pomoci jim k tomu měla i přesilovka při vyloučení Pavla Šťastného. Jenže Šumperk se ke stělbě příliš nedostal, hosté vytlačili Draky vždy do rohu kluziště a drželi hru u mantinelu. Až chvíli před koncem udeřilo. Jenže opět do šumperské branky. Mifek vyslal pasem do úniku Šlapanského, nejstarší blanenský hokejista přebruslil Kališe a sám proti Betincovi nezaváhal. Slovenský brankář si navíc při rozkleku opět poranil třísla a musel střídat. Radek Tihlář se hned musel zapojit do hry, protože musel čelit tlaku Blanska v přesilovce, hosté se však již neprosadili. Úvodní třetina pak vrcholila přesilovkou Šumperka, kterou se konečně Drakům podařilo využít. Zdeněk Novosad se jako první z Draků zapsal do statistik, když do konce třetiny chybělo 13 vteřin.

Jenže i druhá třetina přinesla ve svém úvodu snahu šumperských hokejistů něco na hostující defenzívu vymyslet, ovšem Blansko i nadále úspěšně směřovalo hru do rohu kluziště a k mantinelům. Velkou šanci si vypracoval Martin Stejskal, ale Jirkův byl pozorný. A tak opět skórovali hosté. Veselý poslal přihrávku Pavlu Tesařovi a ten prostřelil Tihláře. Následovala pak série šumperských oslabení, během kterých se Blansko snad jedinkrát v utkání na delší dobu usadilo v pásmu Draků, jenže srdnatě bojující Šumperk nepřipustil další změnu stavu. Když byli domácí opět kompletní, vybojoval v rohu kluziště kotouč Novosad, nahodil jej před brankoviště a ve skrumáži nohou se kotouč odrazil do branky. Domácí ucítili šanci, navíc mohli hrát další přesilovku, jenže v ní se více kombinovalo než střílelo a tak byl další domácí gól a tudíž vyrovnání v nedohlednu. Přesilovka skončila nenápadným faulem Kočary za brankou, poměr sil se na krátkou chvíli vyrovnal a když už byli hosté kompletní, tak ukázali, jak se má početní výhoda hrát. Rychlá kombinace přinesla kotouč na hůl výborně hrajícího Mifka a ten skóroval. Konec třetiny pak Šumperk odehrál opět v oslabení, tentokrát se však již skóre neměnilo a Draci tak mohli sbírat síly na závěrečný nápor.

Ten také přišel, Šumperk často tlačil soupeře do jejich obraného pásma, jenže bez střelby se vyhrávat nedá. Již během druhé části hry vystřelil Šumperk jen dvakrát na branku, tentokrát to sice již bylo lepší, jenže Draci často stříleli z ostrého úhlu a dorážet před brankou se jim nedařilo. Přesto se Šumperk včas dočkal snížení na rozdíl jediné branky. Ke steči zavelel Ivo Kratěna, který zužitkoval přihrávku Davida Ohnutka. Dalších čtrnáct minut se však domácí proti pozorné obraně hostů vesměs nedokázali prosadit a navíc je opět ještě čekalo oslabení dvou mužů v poli. To Šumperk sice ubránil, jenže pak se již k žádné velké šanci nedostal. Hra se opět ubírala v rozích kluziště a v cestě za body chyběla aktivnější střelba. Nic nepomohla ani závěrečná power-play.