Draci opět porazili Prostějov, výhru vybojovali v závěru utkání

Jaroslav Svoboda, středa 12.1.2011
Š u m p e r k - Nervy drásající souboj a podruhé v řadě na kontě domácí vítězství vydřené v posledních minutách. Tentokrát Draci stihli rozhodnout zápas ještě v normální hrací době. Klíčovým momentem byla přesilovka pěti proti třem, kterou domácí tým využil ke vstřelení dvou branek zásluhou Martina Ambruze a Michala Veleckého. Hosté i tak drželi krok až do závěru zápasu, kdy ale nejprve ADAM ČERVENKA a po něm při power-play Aleš Holík pečetili výhru šumperského mužstva.
31.kolo středa 12.1.2011
DRACI PARS ŠUMPERK - LHK Jestřábi Prostějov
4:2
(0:0, 2:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 29. Ambruz (Holík), 29. Velecký (Sedlák), 56. Červenka (Hulva, Sedlák), 60. Holík - 22. Duba (Stejskal), 44. Duba (Kolibár, Stejskal). Rozhodčí: Jiří Jeřábek - Vengřín, Záviský. Vyloučení: 7:9. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1867. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2.
Štůrala - Holík, Novotný, Ondráček, Sedlák, Gewiese, Drtil - Novosad, Meluzín, Brunec - Ambruz, Hulva, Matějka - Haas, Velecký, Červenka
Sedlář - Kolibár, Halouska, Peštuka, Staněk - P. Šebek, Jedlička, Šimo - Duba, D. Šebek, Stejskal - Matoušek, Bartošek

Na led šumperského stadiónu vyrukovali hosté pouze s dvanácti hráči do pole, jenže i torzo Jestřábů dokázalo Draky potrápit. Ti se museli obejít bez zraněného obránce Tesaříka, ale jinak byli kompletní.

Tesaříka nahradil v obranných řadách starší dorostenec Petr Gewiese, na střídačku usedl jako sedmý bek poprvé v životě v mužských soutěžích Karel Navrátil, další starší dorostenec. Hned v úvodu zápasu vyhráli hosté úvodní bully, přičemž hned po devíti vteřinách musel Štůrala zakročit proti ráně Patrika Šebka. Prostějov většinou na vhazování vyhrával, čímž si lehce získával tlak. Od úvodních minut byli Jestřábi velice nebezpeční, Štůrala si hlídal čisté konto a domácí se hodně v úvodu zápasu hledali.

Až první přesilovka zápasu přinesla Drakům tlak. Meluzín nejprve Sedláře neprostřelil, Matějka sám před poloprázdnou brankou nedokázal vzápětí zkrotit kotouč. Podobnou šanci měl i hostující Matoušek, ale kotouč mu přeskočil hokejku. Dlouhá přetahovaná ve středním pásmu, kterou oba týmy prezentovaly takřka až do konce třetiny, přinesla snad jedinou větší šanci. V ní Haas netrefil.

Druhá třetina již góly přinesla. Hosté znovu vyhráli úvodní bully, pak sice Holík zkoušel najít některého ze spoluhráčů sjíždějících středem do pásma, jenže hosté z protiútoku skórovali. Stejskal s Dubou sehráli povedenou kombinaci a ze spolupráce dvou exšumperských hokejistů ten zkušenější přelstil Štůralu. Po Dubově brance hosté ožili a domácí naopak začali hledat ztracenou souhru i rychlejší tempo. Až když v polovině utkání museli na trestnou lavici těsně po sobě Halouska s Peštukou, Draci v dvojnásobné početní výhodě udeřili. Holíkova bomba sice ještě zamířila těsně mimo, pak už Šumperk uspěl. Další Holíkovu ránu dorazil za záda brankáře Ambruz. Po sedmnácti vteřinách pak udeřili domácí znovu. Sedlák poslal kotouč Veleckému a ten z mezikruží trefil přesně k tyči.

Bleskový obrat v zápase povzbudil domácí tým, jenže ten se také prakticky vzápětí musel bránit dvojnásobnému oslabení. Během minuty a dvanácti vteřin museli na trestnou lavici hned tři domácí hráči a hosté měli na holi vyrovnání. Jenže obrovskou šanci Patrika Šebka bravurně chytl Štůrala, který Draky celé utkání držel ve hře. Divoká třetina přinesla po chvíli dvě vyloučení i na prostějovské straně, tentokrát měli štěstí Jestřábi. Ambruz tečoval před brankou kotouč, který prošel za Sedláře, jenže kousek černé gumy se ledabyle zastavil u tyčky. Ve 38. minutě pelášil na prostějovskou branku Novosad, ale nedal.

Třetí třetina byla pro domácí publikum dlouho spíše špatným snem. V bouřlivé atmosféře hrané utkání nabralo na náboji ve 44. minutě. Duba opět v úvodu dvacetiminutovky skóroval, když jej tentokrát naprosto trestuhodně nechala na brankovišti šumperská obrana. Lazaret Prostějova v té chvíli ožil a pokropen živou vodou dělal domácím neplechy. Ve 49. minutě dokonce Štůrala srazil ránu Patrika Šebka na tyč.

Jestřábi i přesto, že jich bylo na soupisce oproti domácím opravdu poskrovnu, předváděli aktivní a bojovnou hru, kdy srdnatým výkonem sahali po vedení. Rozhodnutí pak vystřelili domácí necelých pět minut před koncem. Dvě vteřiny po návratu vyloučeného Peštuky na led přihrál Hulva na hokejku Adama Červenky a český univerziádní reprezentant trefil přesně. Bouřící domácí publikum rázem hnalo Draky do dalších šancí, hosté pak pocítili přece jen chybějící síly. Velecký v šanci neuspěl, Novotný na poslední chvíli na druhé straně zablokoval nebezpečnou přihrávku před branku. Prostějovské šance ožily ve chvíli, kdy byl na trestnou lavici poslán autor třetí domácí trefy Červenka, jenže Jestřábi v power-play neuspěli, naopak Draci trefili přes celé kluziště prázdnou branku. Holík vysokým lobem zamířil do sítě a Draci v napínavém zápase zvítězili.

Vstup do nadstavbové části tak šumperským barvám vyšel, naopak Prostějov ani napodruhé letos během soutěže nedokázal na ledě Draků bodovat.

Radek Kučera, Salith Šumperk: Musím smeknout před soupeřem, i v tak úzké sestavě dokázali odehrát hodně dobrý výkon. Nás velmi podržel brankář Tomáš Štůrala, těší mě, že jsme využívali přesilovky. Celkově to jsou pro nás hodně cenné body.