Draci ochutnali vítězství, v odvetě porazili Rebely 3:2!

Dominik Mihailescu, , čtvrtek 14.8.2014
Šumperští hokejisté odehráli odvetný přípravný zápas s Havlíčkovým Brodem. Draci otevřeli skóre v 16. minutě, kdy se dokázal prosadit Marek Haas. Za stavu 1:0 se šlo také do šatny. Vstup do druhé části hry Drakům nevyšel. Havlíčkův Brod si vytvořil velký tlak, který nakonec skončil gólem Lukáše Endála. V 31. minutě se dokázal za Šumperk prosadit Tomáš Brunec a o sedmdesát sekund později skóroval JAKUB LEHEČKA, který dorazil střelu Vlastimila Dostálka. Ve třetí třetině upravil skóre David Pavlíček. V závěru Rebelům nepomohla ani závěrečná power-play, a tak trenéři Radek Kučera a Jaromír Jindřich slavili svou první výhru.
příp. čtvrtek 14.8.2014
BK Havlíčkův Brod - DRACI PARS ŠUMPERK
2:3
(0:1, 1:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 23. Endál (Přikryl, Sedlák), 46. Pavlíček (Endál, Maliník) – 16. Haas (Slavík, Brunec), 31. Brunec (Žálčík, Vachutka), 32. Lehečka (Dostálek, Cink). Rozhodčí: Kukeně - Habásko, Kubát. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 87. Střely na branku: 26:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3.
R. Svoboda – Zítka, Jeník, D. Kolář, Pavlíček, D. Vala, T. Semrád, Sedlák, Kulhánek – Trummer, Jankovič, Kuchta – Milfait, Minárik, Chlubna – Maliník, Stehlík, Řehák – Boček, Přikryl, Endál.
Koutský – Holík, Beneš, Gewiese, T. Drtil, Slavík, Novotný, Schön – Vávra, Moskal, Staněk – Kužílek, Berger, Haas – Žálčík, Vachutka, Brunec – Dostálek, Lehečka, Cink.

Od úvodního vhazování byli aktivnější domácí. Z toho vyplynuly fauly Draků a Rebelové hned v úvodu dostali početní výhodu 5 na 3. Sám před hostujícím brankářem se ocitl Tomáš Chlubna, který však tuto příležitost nevyužil, jinak se Šumperští celkem v klidu ubránili. Stále častěji se ke slovu dostával Šumperk. Výrazněji však Reného Svobodu neohrozil, a tak přišly dobré šance havlíčkobrodského Branislava Jankoviče a Davida Minárika. Ani ti však kotouč do brány nedostali. Následně dostali výhodu hry 5 na 3 také hráči Draků a ti si už věděli rady. Po nahození Jakuba Slavíka se puk dostal k Marku Haasovi, jenž přesně zamířil do levého horního rohu. Odpovědět mohl v závěru třetiny David Minárik, ale zásah Vladislava Koutského poslal hráče do kabin za stavu 0:1.

Do druhé periody vstoupili lépe opět domácí a mohli se radovat z vyrovnání. V přesilové hře putoval kotouč po modré čáře od Jana Sedláka k Romanu Přikrylovi, který našel u protější tyče Lukáše Endála, jemuž nedělalo potíže překonat bezmocného Vladislava Koutského. Tým Šumperka se však rychle oklepal a začal se hnát do útoku. Obrovskou šanci měl Patrik Moskal, když ujížděl sám na Reného Svobodu, ten ale vytáhl parádní zákrok a zamezil tak gólu. To se mu však nepovedlo zopakovat za malou chvíli, Tomáš Brunec tvrdou střelou pod břevno poslal Draky opět do vedení. Náskok hostů se rychle ještě navýšil. Po střele Vlastimila Dostálka, která ještě do sítě neprošla, puk pohotově dorazil za záda domácího brankáře Jakub Lehečka.

Na startu závěrečné části se hrálo opatrně a časté nepřesnosti na kvalitě také nepřidaly. Tuto pasáž přetrhli Rebelové tím nejlepším možným způsobem. Roman Maliník poslal do útoku Lukáše Endála, jenž se na spodku kruhu zbavil obránce a nahrál přes brankoviště volnému Davidu Pavlíčkovi, který procedil puk mezi betony Vladislava Koutského. Havlíčkobrodští se snažili rychle vyrovnat, ale vše mohlo být nakonec jinak. Renému Svobodovi proklouzl puk pod betony, o gól se však kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti nejednalo. V závěru si domácí trenéři vzali time-out a zkusili hru v šesti. Do dobré příležitosti se dostali Roman Maliník s Lukášem Endálem, ale proti nim se efektivním zákrokem zaskvěl Vladislav Koutský. Poté ještě ujížděl na prázdnou bránu šumperský Jan Berger, ale kotouč mu stačil výborně vypíchnout David Pavlíček, a tak se skóre již neměnilo.

Miroslav Barus (HC Rebel Havlíčkův Brod): Nehráli jsme dobře. Neplnili jsme pokyny, nehráli jsme to, co jsme měli. Hráči jako kdyby to podcenili, nevím z jakého důvodu, a tak z toho vyplynulo spoustu chyb, za které nás potrestali. A to ještě mohli dát plno jiných gólů. Prostě zezadu jsme hráli dneska hrozně. Až ve třetí třetině, kdy jsme stáhli sestavu, jsme začli teprve trošku hrát.

Radek Kučera (Salith Šumperk): Odveta povedená. My jsme ve druhé půlce toho předchozího zápasu hůře bruslili. Dneska nám to vycházelo a myslím si, že jsme byli víc na puku, něž soupeř. Bruslařsky jsme na tom byli o hromadu lépe, než v tom předchozím zápase doma a z toho to vycházelo. Škoda, že tam nepadlo o jeden dva góly navíc, ale i tak je to dobré. Je to naše první výhra, takže spokojenost.