Draci ochutnali hořkou chuť porážky

Jaroslav Svoboda, středa 20.9.2006
Dobojováno jest. Orlová se usadila na čele tabulky a nesesadili ji ani Draci. Hosté se již od první třetiny zabarikádovali v obranném pásmu a z ničeho vytěžili tři body. První gól vstřelil Tlusczcik šťastně v přesilové hře, druhou branku vsítil Sikora po zaváhání Tihláře za brankou. Ani závěrečný drtivý tlak Draků k bodům nevedl, hosté si odváží tři body, které pro ně mají cenu zlata.
3.kolo středa 20.9.2006
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Orlová
1:2
(0:0, 0:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 59:37 Stejskal (Ohnutek) - 40:53 Tluszczik, 46:27 Sikora (Krisl). Rozhodčí: Alexander Chlaň - Miloš Haněl, Josef Ježek. Vyloučení: 11:14, navíc Tihlář a Holík 10 minut OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 700. Průběh utkání: 0:2, 1:2.
Tihlář - Kukol, Holík, Osina, Hajas, Kališ, Ondráček - Kočara, Kučera, Martinka - Novosad, Ohnutek, Stejskal - Dostál, Antonovič, Čížek - Vychodil, Fischer
Čučela - Jemelík, Krisl, Galgonek, Stránský, Kraft, Tluszczik, Mintěl - Krayzel, Novák, Grygar - Bavlšík, Balajka, Sikora - Pavlas, Kotásek, Bindač

Třetina hrůzy z Nového Jičína má své pokračování. Draci tak dlouho bušili na bránu orlovské svatyně, až jim soupeř vstřelil dva zřídka viditelné góly a domácí vyšli poprvé v novém ročníku druhé ligy bodově naprázdno. Samotné utkání bylo poznamenáno až přílišným vylučováním ze strany arbitra Chlaně, také se však podobně jako první domácí utkání Draků v probíhající sezóně i toto protáhlo do pozdějších hodin.

Hned od úvodních minut bylo jasné, že Šumperk bude muset čelit obranné hrázi soupeře a to mu dělalo velké problémy. Hosté i domácí pak krom hráčů soupeře čelili i přísnému metru hlavního rozhodčího, který v první třetině předváděl doslova větrání trestné lavice. Největší šanci první třetiny měl Radim Antonovič. Hostující obrana zaspala při vlastní přesilovce a šumperský rychlík dvojici obránců ujel. Jenže Čučela jej v rozhodující chvíli vybruslil a Antonovič jen nastřelil jeho výstroj.

Druhá třetina měla stejný náčrt jako první. Draci tlačili na zakukleného soupeře a hlavní rozhodčí se opět vžil do zdárného dirigenta hry. A tak se nejvíce zapotili časoměřiči a Čučela v brance Orlové. Kolem něho létaly puky ze všech stran, jenže lídr tabulky držel nerozhodný stav a často si pomáhal i nedovolenými zákroky. Úzkostlivě pískající sudí v závěru třetiny poslal Orlovou do tří, jenže Draci v obrovském tlaku nedokázali překonat Čučelu a do kabin se šlo opět za bezbrankového stavu.

Třetí část hry začali tentokrát ve třech hráčích na ledě domácí, když rozhodčí poslal na trestnou Kučeru za tradiční a čistý souboj u mantinelu a hosté se prosadili. Skákající puk před Tihlářem si našel cestu až ke Tluszczikovi, který střelou mezi kruhy poslal hosty do vedení. Dalších pět minut se pak nehrálo, protože se rozhodčí nemohli dohodnout na střelci branky a na zrušení trestu domácího hráče. Domácí se po započetí hry vrhli na soupeře s úmyslem vyrovnat, ale definitivní zásah jim zasadil Jakub Sikora. V 47. minutě vyhodil kotouč po hrazení Krisl, brankář Tihlář si pro něj vyjel za branku, jenže záhadným odrazem jej poslal před svatyni ke zcela volnému Sikorovi. Ten nabídnutou šanci v poklidu využil a rozhodl zápas. Fanoušci se ale nevzdávali a stejně tak i Draci pokračovali ve snaze něco s utkáním udělat. Nejblíže k tomu byl Radek Kučera, jenže z pravé strany netrefil prázdnou brankou. Další přerušení hry přineslo vybité plexisklo v 54. minutě a po návratu do hry Draci zatlačili Orlovou do její branky. Jenže úspěchu se dočkali až příliš pozdě. David Ohnutek krásnou přihrávkou našel neobsazeného Martina Stejskala a ten z voleje propálil Čučelu, který se po puku vrhnul robinsonádou. Jenže ani následná hra power-play již vyrovnání nepřineslo.

Draci přišly o body v zápase, kdy Orlová předvedla defenzivní pojetí hry. Šumperk tak po ztrátě bodů v Novém Jičíně i tentokrát naplno nebodoval i přes fakt, že byl jasně lepším týmem. Šanci konečně zase vyzrát na soupeře budou mít žlutomodří v neděli, kdy zajíždí na led Přerova.