Draci neudrželi dvougólové vedení a z Jihlavy jedou bez bodu

Petr Matěj, Petr Sedlák, Jakub Mezlík, středa 3.2.2010
J i h l a v a - Jak snadno lze promrhat těžce získané vedení ukázali šumperští hokejisté divákům na Horáckém zimním stadionu. Draci se ve třetí minutě po Orsavově trefě ujali vedení a po krásné kombinaci v polovině utkání měli k dispozici dvoubrankový náskok. Třetí třetina však byla hororová. Domácí v končící přesilovce ve 41. minutě snížili a o malou chvíli později Zemanem vyrovnali. Ten samý hráč pak celé utkání rozhodl, když využil přesilovou hru, kterou měli jihlavští k dispozici po zbytečném faulu Ondráčka na útočné modré čáře. Svatopluk Číhal pak odvolal Danečka z brány, ale aniž by se Draci dostali k nějaké kloudnější akci, Rytnauer pojistil výhru Dukly. Draci prohráli 2:4 a do play-out tak půjdou z poslední pozice.
45.kolo středa 3.2.2010
HC Dukla Jihlava - DRACI PARS ŠUMPERK
4:2
(0:1, 0:1, 4:0)
Branky a nahrávky: 41. Hodek (Zeman, Čachotský), 44. Zeman (Malena, Hodek), 58. Zeman (Hodek, Čachotský), 59. Rytnauer (Bakus) - 3. Orsava (Hulva, Podešva), 28. Haas (Sedlák, Velecký). Rozhodčí: Zubzanda - Bertík, Koskuba. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1214. Střely na branku: 58:37. Průběh utkání: 0:2, 4:2.
Řehoř (Benda) - Staněk, Malena, Ficenc, Kašpar, Zelený, Takáč, Chvátal, Novák - Hodek, Zeman, Čachotský - Krupka M., Bakus, Rytnauer - Suk, Bezděk, Krupka L. - Man, Dušátko, Polcar
Daneček L. (Čiliak) - Vosátko, Šafařík, Sedlák, Chatrnúch, Holík, Rimmel, Novotný, Ondráček - Haas, Velecký, Červenka - Podešva, Hulva, Orsava - Meluzín, Mihalík, Antonovič - Daneček J., Pekr, Švaňhal

Již od začátku utkání jihlavští hráči disponovali převahou na ledě. První kdo inkasovali však byli právě domácí a to velice brzy. Již ve 3. minutě se bekhendem prosadil přes Řehoře Orsava – 0:1. I přes tuto nepříjemnou skutečnost však byli jihlavští dále v tlaku na hostujícího Danečka, do konce třetiny však branku nevstřelili.

Do druhé třetiny opět jihlavští vlétli s vervou, Čachotský po 23 sekundách nastřelil břevno hostující branky. Znovu to ale byli Šumperští, kteří otevírali skóre třetiny. Po kombinačně povedené souhře se ve 25. minutě trefil Haas – 0:2. Domácí se pokoušeli navzdory tomuto stavu bojovat, bylo k vidění několik přesilovek na každé straně, stav se však do konce druhé části nezměnil.

Ve třetí třetině mohli diváci na jihlavském zimním stadionu vidět neskutečný obrat. Hned po 43 sekundách zaznamenal první jihlavský gól Daniel Hodek – 1:2. Dukla tlačila šumperské hráče do obranného pásma a tlak se vyplatil. Srovnání přišlo o tři minuty později, a to z hokejky mladíčka Adama Zemana, který si připsal druhý bod v zápase – 2:2. Jihlavští hráči nadále pokračovali v enormním tlaku na soupeře. Na druhé straně vychytal Řehoř samostatný únik Podešvy. Do prodloužení zbývaly dvě a půl minuty a Adam Zeman otočil svým druhým gólem skóre ve prospěch Jihlavy - 3:2. Finální podobu stavu zápasu poté dal v 59. minutě Ladislav Rytnaurem při power-play hostí – 4:2.

Svatopluk Číhal (trenér Šumperku): „Špatně se mi hodnotí zápas, když jsme prohráli. Byli jsme pod tlakem dvě třetiny a přesto jsme vedli o dvě branky a měli jsme naději na výhru. Jak jsme viděli dvacet minut je dlouhá doba a rozhodla disciplína našeho mužstva, vyloučení, kdy nám domácí dali tři branky v přesilovkách. Ten tlak byl enormní, a už když přišla ta první branka, bylo jasné, že to nebude jednoduché. Výsledek dopadl, jak dopadl. Počet střel byl jednoznačně pro domácí. Za stavu 0:2 kdybychom měli disciplínu, mohli jsme to na ten bod dotáhnout. Mrzí mě, že se nám to nepovedlo.“

Roman Mejzlík (trenér Jihlavy): „My jsme dvě třetiny pracovali velice slušně, nebylo jednoduché se přes obranu soupeře dostat do šancí. Měli jsme tam nájezd – Libor Bezděk a pár střel, z kterých jsme mohli dát gól, ale většinou to končilo na brankáři hostí, který byl dvě třetiny výborný a držel je ve hře. Ve třetí třetině jsme dali brzo gól, což si myslím, že nám dost pomohlo v situaci, v jaký jsme, jaká je kolem mužstva atmosféra. Je potřeba hráčům poděkovat. Velice důležitý zákrok udělal Řehi (Milan Řehoř – pozn. redakce) , který za stavu 2:2 chytil důležitou šanci hostí - samostatný nájezd. To nám určitě taky pomohlo. Myslím, že jsme pracovali velice dobře a za poctivou práci jsme vybojovali tři body.“