Draci nestačili na Slezan, soupeř slavil čtyři trefy

Martin Schwarz, Filip Lefenda, úterý 23.8.2016
Zatímco na Valašsku Šumperk pětkrát inkasoval a na vsetínské gólové hody nedokázal reagovat ani jednou, v Opavě soupeřova brankáře dokázal překonat. Už v 5. minutě po nahrávce Tomáše Drtila otevřel skóre Matěj Pavlovský, domácí však stačili do první sirény dorovnat zásluhou Poloka. To během prostřední části slavili přesnou trefu pouze hokejisté v červenobílém, jež po čtyřiceti minutách hry vedli 2:1. Draci do konce základní hrací doby náskok druholigového mančaftu dohnat nestihli. Ve třetím dějství totiž vítězství Opavanů pojistili Wolf s Polokem. Kučerovi svěřenci však zvládli lépe pozápasové nájezdy. Opava – Šumperk 4:1.
přát. úterý 23.8.2016
Hokejový klub Opava s.r.o. - DRACI PARS ŠUMPERK
4:1
(1:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 14. Polok (Grygar), 33. Vítek (Wolf, Polok), 51. Wolf – 5. Pavlovský (Drtil). Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. Diváci: 150. Průběh utkání: 0:1, 4:1.

Šafránek – Slavík, Holík, T. Černý, Fišara, Mosler, Šindelář, Vrabel – Wolf, Polok, Vítek – Grygar, Chalupa, Selingr – Herman, L. Černý, Rousek – Beneš, Chomič, Štindl, Trčka
Slezák– Ďurkáč, Řezáč, Janota, Drtil, Navrátil, Tomek, Vachutka, Matějka, Fischer, Langr, Ostřanský, Pavlovský, Cink, Hroch, Jurík, Müller, Skopal, Šimko

Duel začali lépe hosté. Zkraje páté minuty zužitkoval Drtilovu přihrávku ve vedoucí branku Matěj Pavlovský a Draci vedli. Ještě v téže minutě mohli Šumperští odskočit na rozdíl dvou branek, proti Langrově jedovce se však vytáhl Šafránek. Ve 12. minutě zahrozil v přesilové hře hostující Fischer, Šafránek ale pohotově utěsnil prostor u své tyče a gólu opět zabránil.

Následně se početní výhoda přesunula na stranu Opavy, a to rovnou dvojnásobná! Holíkův pokus ještě Slezák dokázal chytit, o chvíli později byl však na střelu Tomáše Poloka z pravého kruhu krátký. Zbytek úvodního dějství již vážnější šance nenabídl, v samotném závěru se však na trestnou lavici poroučeli Mosler se Šindelářem a na Šumperk tak čekala ze startu druhé části přesilovka pěti proti třem.

Slezan oslabení poměrně v pohodě přečkal, zakrátko se však musel opět bránit. Při další Šindelářově absenci to však byli domácí, kdo mohl v početní nevýhodě udeřit. Do dobré možnosti se dostal Wolf, z mezikruží ale Slezáka nepropálil. Krátce po polovině utkání se do samostatného úniku dostal šumperský Cink, Šafránek ale vyšel z tohoto minisouboje lépe. A tak se jen pár vteřin poté radovali hokejisté v červených dresech, když povedený obrat dokonal Jakub Vítek. Krátce na to se mohl do střelecké listiny zapsat i Selingr, černou gumu ale nasměroval pouze do levé tyče.

Slezané byli aktivnější také v úvodu třetí dvacetiminutovky, všechny pokusy ale končily na pozorném Slezákovi. V přesilové hře tlak domácích ještě vzrostl a v 51. minutě už hostující gólman lovil puk ze své sítě. Velkou skrumáž před bránou zakončil tvrdou střelou nápřahem Petr Wolf, jenž prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Čtvrtý zásah přidala Opava o dvě minuty později.

Wolf vyslal do úniku Vítka, který našel přihrávkou Tomáše Poloka a ten svou druhou trefou v utkání navýšil vedení domácích již na tři branky. Dvě minuty před třetí sirénou se do prostoru mezi kruhy prodral Chalupa, hostující svatyni ale přestřelil. A to bylo v rámci šedesáti minut vše. Slezan otočil zápas se Šumperkem a zdolal loňského účastníka první ligy poměrem 4:1.

Aktéři obou celků následně ještě poměřili síly v dovednostní disciplíně. V samostatných nájezdech se vedlo lépe Drakům.

Autor reportáže: Filip Lefenda