Draci nakročili za postupem desítkou

Jaroslav Svoboda, sobota 3.3.2007
Výtečný vstup do vyřazovacích bojů předvedli šumperští hokejisté. V domácím prvním utkání čtvrtfinálové série Draci přehráli Šternberk 10:5, když třemi góly a jednou asistencí se blýskl Martin Stejskal. Šumperk dal čtyři branky v přesilovce a další dva góly v oslabení, navíc po dvou třetinách vyhnali Draci z branky Pekaře. V závěru se na ledovou plochu dostali i Schön nebo Jurča. Za aplausu ochozů se tak Šumperk odrazil ke zítřejšímu druhému utkání vítězstvím.
ČF1 sobota 3.3.2007
DRACI PARS ŠUMPERK - HC TJ Šternberk
10:5
(6:2, 3:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 2:05 Čížek (Kučera), 8:55 Ohnutek (Stejskal), 11:26 Stráňovský (Kališ), 16:59 Stejskal (Ohnutek), 17:32 Meluzín (Kališ), 18:48 Stejskal (Ohnutek), 35:18 Stejskal (Novosad), 39:00 Bařica (Antonovič), 39:20 Dostál (Novosad, Holík), 46:54 Antonovič (Ondráček) - 0:39 Zima (Jurák), 12:39 Zima (Jurák), 23:19 Faltýnek (Jurák), 26:09 Anděl (Faltýnek, Zima), 58:28 Stříteský (Zima). Vyloučení: 10:9, Šimek 2x10 a do konce utkání, Jurák 10 minut. Využití: 4:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 2300. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 6:2, 6:4, 10:4, 10:5.
Tihlář - Loužek, Holák, Osina, Hajas, Kališ, Stráňovský, Ondráček - Novosad, Kučera, Čížek - Kratěna, Ohnutek, Stejskal - Antonovič, Meluzín, Bařica - Schön, Jurča, Dostál
Pekař (40:01 Tomášek) - Stříteský, Hruška, Jurák, Špidla, Anděl, Dobrý, Šimek, Mikeš, Hradecký, Horák, Dvořák, Faltýnek, Zima, Cik, Dalloš

Doslova z odhodlání ze šumperského hokejové kotle bylo cítit pár minut před začátkem prvního čtvrtfinálového klání. A Draci také na soupeře pořádně vlítli, hned v prvních vteřinách kolem Pekaře svištěly dva rychlé puky, ani jeden si však cestu do sítě nenašel. A tak přinesl zmražení šumperské atmosféry Aleš Zima. Ten propasíroval po 39 vteřinách hry kotouč za Tihláře a hosté rázem vedli. Nutno dodat, že naposledy v utkání. Na začátku třetí minuty předvedl první šumperský útok ukázkovou akci, na konci kombinace stál Radek Čížek a přesnou trefou srovnal. Další gól viděl šumperský stadion až v deváté minutě, duo Stejskal - Ohnutek poprvé v utkání předvedlo své umění a David Ohnutek poslal Šumperk do vedení. O dvě a půl minuty později pálil od modré Kališ, odražený kotouč, který se zůstal válet u brankoviště, pak i zásluhou obětavého skoku dopravil do sítě Stráňovský. V těchto chvílích bylo na ledě pouze jedno mužstvo, hosty však do hry vrátila nepřesná rozehrávka a jistá muška Zimy. Následujících téměř pět minut hry byly pro Šumperk čekáním na nějakou šanci. Hosté sbírali puky a hnali se do brejků, na Tihláře však nevyzráli. V čase 16:17 navíc Šternberk dostal výhodu přesilovky, tu však hosté odehráli tragicky. Vteřinu před naplněním sedmnácté minuty ujel všem a všemu Stejskal a v oslabení zvýšil na 4:2. Než se šokovaný Šternberk vzpamatoval, řítil se na Pekaře Meluzín. Ten přetavil kvanta zkušeností v nádherný gól a stadion doslova šílel nadšením. Do konce třetiny přidal ještě druhý gól v utkání Stejskal a do kabin se šlo za stavu 6:2 pro Draky.

Hosté se ale nevzdali a ještě jednou se dokázali vrátit do utkání. V čase 23:19 si třetí asistenci v utkání připsal Jurák a od modré se přesně trefil Faltýnek. Trochu skomírající hra Draků v defenzivě byla potrestána Jakubem Andělem. Nápor Šternberka se však aspoň v brankovém vyjádření zastavil, pomalu se zase před Pekaře začali tlačit i Draci. Další kanonáda přišla na konci druhé třetiny. Nejprve hattrick ve 36. minutě završil Stejskal, další dvě Dračí branky jsou v zápise o utkání uvedeny pod 40. minutou zápasu. Přesně v čase 39:00 po přihrávce Antonoviče skóroval Bařica, o dvacet vteřin později napřáhl Dostál a přidal devátý šumperský gól.

Pouze třetí třetinu Šternberk v úvodním utkání čtvrtfinálové série výsledkově neprohrál. Jenže oproti úvodním dvěma třetinám se tentokrát jako první prosadili Draci. Ti fanouškům vytouženou desítku přinesli v čase 46:54, když Ondráček našel Antonoviče, který si svým gólem řekl o zápisné do šatny. Utkání se pak již víceméně dohrávalo, hosté si po desáté brance vzali oddechový čas. Ze strany Šumperka se pak na led dostali i odchovanci Draků Jurča se Schönem. Petr Jurča měl obrovskou šanci v 53. minutě, leč skákající puk nedokázal přesně trefit a rána těsně minula Tomáškovu branku. A tak poslední slovo za utkáním měl soupeř. V předposlední minutě nahrál Zima Stříteskému, jehož rána mírně zkalila oslavy fanoušků na tribunách. Draci vstoupili do série skvěle, přehráli Šternberk 10:5. Leč v neděli čeká oba týmy odveta a pokud Šumperk opět zvítězí, vytoužené semifinále bude již blízko na dosah ruky.