Draci na Valašsku opět neúspěšní

Jaroslav Svoboda, středa 22.11.2006
Draci ani tentokrát na Valašsku nevyhráli. Celý zápas musel Šumperk dohánět gólové manko a to se mu nakonec nepodařilo. Během první třetiny hráli hosté hned šestkrát ve čtyřech, zlomovým momentem se mohl stát úvod třetí třetiny, ve kterém Draci zatlačili soupeře, jenže z obrovského náporu se gólově neprosadili. Dvakrát se střelecky prosadil za hosty Zdeněk Novosad, oba týmy se pak dvakrát na každé straně prosadily v přesilové hře. Draci tak stejně jako Hodonín zaváhali a využili toho hokejisté Orlové i Blanska.
20.kolo středa 22.11.2006
HC Bobři Valašské Meziříčí - DRACI PARS ŠUMPERK
5:3
(2:1, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 0:45 Matějný (Martiník), 3:00 Zrník (Tatarčík), 28:40 Tatarčík (Augusta), 44:52 Ašer (Sladký), 50:49 Sedlák (Zrník) - 8:19 Novosad (Kučera, Martinka), 23:39 Kratěna (Ohnutek, Kočara), 46:42 Novosad (Holík). Rozhodčí: J. Jeřábek - Adamec, Novotný. Vyloučení: 9:10. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 500. Střely na branku: 33:35. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2, 4:3, 5:3.
Sedlář - Růčka, Jaškin, Augusta, Zrník, Sladký, Grussmann, Goláb, Sedlák - Martiník, Matějný, Marušák, Tatarčík, Tesařík, Gergela, Ašer, Holomek, Martalus
Nimmerrichter - Kukol, Holík, Osina, Hajas, Kališ, Ondráček - Novosad, Kučera, Martinka - Kratěna, Ohnutek, Kočara - Dostál, Meluzín, Antonovič

Prokletí zimního stadiónu ve Valašském Meziříčí trvá. Draci již tři roky čekají na vítězství na ledě Bobrů a nedočkali se ani tentokrát. Vedoucí tým tabulky si vylámal zuby na nadšené bojovnosti domácích, kteří těžili z vysoké produktivity střelby a z pozorné hry obrany.

Šumperk přijel do Valašského Meziříčí v roli favorita a s Kamilem Nimmerrichterem v brance a ten si příliš radosti na postu jedničky neužil. Již po 45 vteřinách jej totiž prostřelil Jan Matějný a domácí tak nakročili za překvapivým vítězstvím. S patřičným entusiasmem hrající domácí začali po úvodní brance létat po ledě a hosté se nemohli dostat ke stálejšímu tlaku, navíc pykali za svou nedisciplinovanost. Ondráčkovo držení potrestal Zrník, který od modré svým nahozením překonal hráz těl před sebou a k údivu všech zvýšil na 2:0. Draci se poté do šancí dostávali i zásluhou častého oslabení velmi sporadicky, více ze hry měli domácí. Přesto se podařilo hostům snížit. Zdeněk Novosad, který v samotném úvodu nastřelil břevno branky Sedláře, se tentokrát již prosadil a v 9. minutě utkání vrátil Šumperk do hry. Do tempa se však hosté dostat nemohli. Ve zbývajícím úseku třetiny museli totiž Draci hned čtyřikrát na trestnou lavici, Bobři si dokonce v samotném závěru první třetiny zahráli dvojnásobnou přesilovku, leč tentokrát se střelecky neprosadili.

A tak udeřili hosté. Pouhých 13 vteřin z přesilové hry stačilo druhému šumperskému útoku k vyrovnání. Po ose Kočara - Ohnutek - Kratěna se prosadil bratr sparťanského kanonýra Ondřeje Kratěny Ivo. Kdo očekával nápor Draků, byl potěšen jen pár okamžiků. Domácí se z vyrovnání a vymazání dvougólového náskoku nesložili, naopak. I nadále praktikovali aktivní obranu středního pásma a Šumperk měl s přechodem do útoku obrovské problémy. Navíc se Drakům nedařila ani hra v obraně a tak inkasovali potřetí. Šťastný gól vstřelil Ondřej Tatarčík. Bojující hosté několikrát zahrozili před Sedlářem, ten však držel vedení domácích, na druhé straně pochytal největší šance Valachů Nimmerrichter.

Rozhodnout tak měla poslední třetina a do ní vstoupili jednoznačně lépe Draci. Soupeře zatlačili před branku a Sedláře zasypali sprškou střel, ovšem efektivita snahy lze vyjádřit číslem nula. Naopak uděřilo Valašské Meziříčí a to jako blesk z čistého nebe. První střela na Nimmerrichtera ve třetí třetině si v čase 44:52 našla cestu do branky a autorem gólu byl Jakub Ašer. Hosté stále ještě nesložili zbraně a brzo snížili. Při přesilovce se trefil Zdeněk Novosad a vrátil Drakům naději na zvrat v zápase. Plamínek naděje v srdcích hrstky šumperských fanoušků sfoukl v 51. minutě krásnou tečí Sedlák. Domácí již trpělivě čekali na soupeře a ten se v závěru sice snažil stále zlomit utkání ve vlastní prospěch, rozhodujícím momentem v jejich snaze se však stala nevyužitá přesilovka 5 na 3, která trvala bez sedmi vteřin plné dvě minuty. V samotném závěru si nadšeně bojující domácí udrželi vedení a svou premiéru pod vedením trenéra Klacla korunovali ziskem zasloužených tří bodů.