Draci i potřetí přistřihli Jestřábům křídla, na Hané vyhráli po nájezdech

Jaroslav Svoboda, Radim Nemela, pondělí 4.1.2016
Šumperští hokejisté vstup do kalendářního roku 2016 zvládli, v derby na Hané porazili prostějovské Jestřáby, byť až po nájezdech. Nicméně na velkého rivala vyzráli v letošní sezóně již potřetí. V normální hrací době se gólově prosadili Daniel Vrdlovec, Tomáš Fořt a JIŘÍ PŮHONÝ, tentýž hráč rozhodl duel i v nájezdech, když po jeho trefě neuspěl Jakub Illéš na Daniela Zelenku. Nicméně nejbližší šumperští soupeři také uspěli, Most doma s Jihlavou také po nájezdech, Benátky v Přerově dokonce za tři body.
37.kolo pondělí 4.1.2016
LHK Jestřábi Prostějov - DRACI PARS ŠUMPERK
3:4sn
(1:2, 2:1, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 12. Vokurka (Meidl), 29. Volek (Moskal, Husák), 32. Vokurka (Venkrbec) - 9. Vrdlovec (Milfait, Holík), 13. Fořt (Milfait), 36. Půhoný (Sedlák, Staněk), rozh. nájezd Půhoný. Rozhodčí: Dědek - Měkýš, Reich. Vyloučení: 7:5, navíc Husák a Krejčík (oba PRO) 10 minut osobní trest. Využití: 1:2. Diváci: 1314. Střely na branku: 43:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:4.
Horčička – Drtina, Vokurka, Mojžíš, Kaluža, Husák, Protivný – Luňák, Cetkovský, Venkrbec – Novák, Moskal, Volek – Šlahař, Meidl, Čuřík – Zadražil, Illéš, Krejčík. Trenér: Kamil Přecechtěl.
Zelenka – Zdráhal, Holík, Gewiese, Sedlák, Puzič, Drtil, Bažant – Milfait, Vrdlovec, Fořt – Staněk, Plášek, Půhoný – Ostřanský, Šebek, Haas – Prokop, Jurík, Hroch. Trenér: Milan Mazanec.

Úvod zápasu byl vlažný, žádný tým si nevypracoval větší šance až do deváté minuty, kdy měli Šumperští přesilovku, v níž Daniel Vrdlovec dokázal poslat puk za Horčičku a dal hostům vedení. Za bezmála tři minuty bylo srovnáno, po vyhraném buly se kotouče chopil mladý obránce Jiří Vokurka, který vzal odpovědnost na sebe a vstřelil svou první branku mezi muži.

Neuplynula však ani minuta a modrožlutí mohli slavit znovu, Tomáš Fořt ujel obraně Jestřábů a blafákem překonal Luboše Horčičku podruhé. Hanáci se snažili srovnat ještě před sirénou, v útoku však byli dost bezzubí a tak první část končili s jednogólovým mankem.

Hned zkraje prostředního dějství mohli domácí opět srovnat krok, nejprve ujel exšupmerský Moskal, toho však vychytal Zelenka, následně po sérii vyloučení přišla přesilová hra pro Jestřáby 4 na 3, jenže i ta zůstala nevyužita. To však neplatilo o přesilovce v klasické podobě, která následovala Moskal našel přesným pasem Dominika Volka, který přesouvajícímu se Zelenkovi nedal šanci.

Šumperk měl poté možnost další přesilovky při trestu Husáka, velkou šanci nevyužil Fořt a tak se potvrdilo známé pravidlo nedáš - dostaneš. Matouš Venkrbec fenomenálně zavezl a udržel puk v útočném pásmu, našel z druhé vlny najíždějícího Jiřího Vokurku, jenž se nerozmýšlel a vypálíl, čímž přidal svůj druhý gól v utkání a celkově ve WSM lize. Tím se však gólový účet druhé třetiny neuzavřel, Jiří Půhoný využil další přesilovku Šumperka, když prostřelil Horčičku, který měl zakrytý výhled. Hosté mohli jít ještě do vedení, nepotrestali však vyloučení Jiřího Cetkovského, takže do posledního dějství se šlo za stavu 3:3.

Ve třetí dvacetiminutovce hned na začátku zostra pálil Holík, který rozezvonil tyčku prostějovské klece. Následně přišlo jedno vyloučení na každé straně, ovšem žádný ze soupeřů nestrhl vedení na svoji stranu. Když se třetina přehoupla do své druhé půle, byl vyloučen Krejčík, ale velkou šanci si paradoxně vytvořili domácí, když ujel Novák, jenže jeho tvrdá rána zamířila pouze do Zelenkovy masky. V závěru základní hrací doby měl ještě dobrou možnost skórovat Meidl, ale ani on proti Zelenkovi neuspěl, šlo se tak do prodloužení.

Následná pětiminutovka nepřinesla zrovna reklamu na hokej, ani jeden z týmů si nevypracoval nějakou solidní pozici a spíš to vypadalo jako čekání na nájezdy, ty také nakonec přišly. V úvodních třech sériích měl každý tým jednoho úspěšeného střelce, za domácí se fenomenální kličkou prosadil Matouš Venkrbec, za hosty pak Aleš Holík. Rozstřel rozhodl Jiří Půhoný, který poslal na Horčičku takovou ránu, až roztrhl síť v jeho brance. Na to nezvládl zareagovat Illéš, který svou penaltu neproměnil a Šumperk tak získal bod navíc.

Kamil Přecechtěl (trenér LHK Jestřábi Prostějov): Myslím si, že jsme do utkání vstoupili špatně. Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř. Šumperk v první třetině jen odpaloval kotouče a hrál na rychlé protiútoky. My jsme v ní zase trošku hůře bruslili a prohráli jsme ji, což pak bylo limitující pro celý zápas.

Milan Mazanec (trenér Salith Šumperk): Samozřejmě jsme zvítězili na nájezdy, které jsou loterií, ale plnili jsme, co jsme chtěli a na co jsme byli připravení. Především to, že se soupeř těžce dostával do naší třetiny. Měli tam minimum přečíslení a my jsme je nutili nastřelovat kotouče. To jim podle mě zpomalovalo hru a nedávalo tolik příležitostí hrát u nás s pukem pod kontrolou. Pak hráli do těžkých. Hodně také rozhodly přesilovky, domácí nevyužili početní převahu pět na tři a my jsme z nich dali dvě branky.