Draci dlouho vedli, šťastná Poruba nakonec urvala výhru v prodloužení

Tomáš Ostřanský, René Chyla, neděle 12.3.2017
V Porubě se dnes odehrálo pořádné semifinálové drama. Nejprve vedli domácí hokejisté díky Seidlerovi, potom borci ze Šumperka, neúnavně hnaní početnou skupinou fanoušků, zápas otočili. To se trefil Michal Vymazal a dvakrát zavěsil Lukáš Králík. Necelých pět minut před koncem základní hrací doby ale Poruba strhla vedení na svoji stranu, když Slováček zoufale nahodil na bránu z nulového úhlu a kotouč se najednou ocitnul v bráně. Ani to však nebylo všechno. Dvě minuty před koncem využil přesilovou hru Daniel Vachutka a zápas tak muselo rozhodnout až prodloužení. V tom se po minutě a čtvrt trefil Zachar a první bod v této sérii tak nakonec zůstává doma v Porubě. Draci však nemusí skládat zbraně, o další bod se bude bojovat už v úterý 14. března od 18:00 na zimním stadionu v Šumperku a jistě to bude další parádní podívaná.
SF1 neděle 12.3.2017
HC RT TORAX PORUBA 2011 - DRACI PARS ŠUMPERK
5:4p
(1:1, 1:2, 2:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 8. Seidler (Vaněk), 31. Slováček (Dresler, Puzič), 53. Bail, 56. Slováček (Sztefek, Piecha), 62. Zachar (Kaluža, Jáchym) - 15. Vymazal (Sedlák, Drtil), 25. Králík (Fišera), 30. Králík (Sedláček), 58. Vachutka (Sedlák, Vymazal). Rozhodčí: Zbořil, Škrobák - Bubela, Zedník . Vyloučení: 10:6. Využití: 0:2. Diváci: 969. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 4:3, 4:4, 5:4.

Čech – Puzič, Dresler, Bail, Kaluža, Slavík, Puškár – Slováček, Piecha, Sztefek – Kafka, Jáchym, Zachar – Seidler, Peslar, Vaněk
Kůdela – Adam, Sedlák, Řezáč, Fišerra, Janota, Drtil, Ďurkáč – Matějka, Vymazal, Vachutka, Sedláček, Králík, Langr, Cink, Hroch, Fischer

Piechova tutovka, souhra Vaňka se Seidlerem a Zacharova příležitost

Hosté ze Šumperka začali aktivněji, do první vážnější šance se ale paradoxně dostal Sršňův výběr. Dominik Kafka se na modré čáře osamostatnil a razantní střelou nastřelil břevno. V další tutovce se pak po Sztefkově nahrávce ocitl Martin Piecha, prázdnou branku ale z pravého kruhu přestřelil. RT TORAX se radoval až napotřetí. V osmé minutě totiž parádně Rostislav Vaněk vyhledal na ose hřiště Petra Seidlera, který se trefil nad pravý Kůdelův beton – 1:0. O minutu později ujel v oslabení Tomáš Jáchym, jenž naservíroval kotouč volnému Davidu Zacharovi, ten ale beton šumperského brankáře přehodit nedokázal.

Vymazalovo vyrovnání a chyba Kůdely

Šumperk zahrozil až v další početní převaze, Vachutkově formaci ale nadvakrát byla prázdná Čechova klec příliš malá. Draci ale i přesto přesilovku využili. Tomáš Sedlák poslal puk před brankoviště Michalu Vymazalovi, který tečoval puk pod vyrážečku přesouvajícího se Čecha – 1:1. Ondřej Slováček následně dojížděl v oslabení kotouč u mantinelu, kam si vyjel na výlet také Hynek Kůdela. Porubský útočník se však zmocnil puku dříve, najel si za branku, se svou nahrávkou Sztefkovi stojícímu mezi kruhy však příliš váhal a šumperský brankář se stačil včas vrátit mezi tři tyče.

Králíkův obrat ve druhé třetině a Slováčkova přesná trefa z mezikruží

Draci skóre otočili ve druhé třetině. Fischerovu nabídku totiž před brankovištěm tečoval Lukáš Králík a puk proskočil mezerou mezi Čechovými betony – 1:2. RT TORAX měl namále i v dalším oslabení, to se totiž oprostil od porubské obrany Jan Matějka, který ale mířil vysoko nad břevno. Pavel Sedláček ale následně vyhledal z rohu kluziště mezi kruhy Lukáše Králíka, který poslal kotouč nekompromisně pod břevno – 1:3. Dračí radost ale dlouhého trvání neměla. Už za minutu dostal mezi kruhy nabito Ondřej Slováček, který vymetl levý horní růžek Kůdelovy branky – 2:3. Vyrovnávat mohl o chvíli později Tomáš Jáchym, Slováčkovu nahrávku však nedokázal v těžké pozici zužitkovat. Draci dostali v závěru více než dvouminutovou přesilovku, v ní se ale zmohli pouze na jedinou střelu a domácí si tak mohli oddechnout.

Vaňkův přehled, Bailovo plácnutí a šance Fischera

Domácí mohli srovnat krok na začátku poslední třetiny, kdy hráli přesilovku. Piechovu nabídku však Ivan Puzič mezi kruhy nestačil usměrnit do Kůdelovy branky. Rostislav Vaněk o pár minut později našel zpoza branky před brankovištěm naprosto volného Jakuba Peslara, ten ale šumperskou svatyni netrefil. Co se nepovedlo Peslarovi, dokonal Marek Bail, který z levé strany překvapil Hynka Kůdelu – 3:3. Na druhé straně mohl okamžitě vrátit Šumperku vedení Radek Fischer, jeho ránu do prázdné ale neskutečný způsobem lapil Jakub Čech.

Slováčkův životní gól, Vachutkovo vyrovnaní a Zachar spasitel

V 56. minutě se pak v pádu téměř z nulového úhlu do puku opřel Ondřej Slováček, jenž na milimetr přesně umístil kotouč pod horní tyč – 4:3. To ale zdaleka nebylo vše. V přesilovce totiž Tomáš Sedlák přesným pasem našel na druhé straně kluziště Daniela Vachutku, který už měl před sebou prázdnou branku – 4:4. V prodloužení bylo hotovo už po 76 vteřinách, kdy se odraženého kotouče zmocnil David Zachar, který bekhendem přehodil ležícího Kůdelu – 5:4.

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba): Nerad bych toto utkání hodnotil. Jsme ale rádi, že jsme první zápas zvládli a dokázali to i proti rozhodčím.