Domácí neporazitelnost i nadále přetrvává, napomohly dva góly v oslabení!

Luboš Heider, Jaroslav Svoboda, Jaroslav Svoboda, středa 5.1.2011
Š u m p e r k - I když už to vypadlo, že série vyhraných zápasu na domácím ledě skončí, nestalo se. Kdo nezůstal na Tyršově stadionu do samotného konce, udělal velkou chybu, kdo nepřišel vůbec, ten ještě větší. Diváci totiž viděli zápas plný soubojů a vyloučení na obou stranách, navíc hraný ve velmi slušné atmosféře. Šumperk kuriózně vstřelil obě branky v oslabení. Střelcem té první byl Marek Haas, důležité vyrovnání přinesla trefa Romana Meluzína. Draci měli několik příležitostí ke vstřelení branky naopak v přesilovkách 5 na 3. Ani jednu nevyužili. I přesto utkání dospělo až na nájezdy. V nich byli šťastnější domácí hokejisté, které nejprve zachránil Holík a poté rozhodl Veleckého gól a Štůralův zákrok proti Kotáskovi.
29.kolo středa 5.1.2011
DRACI PARS ŠUMPERK - HC ZUBR Přerov
3:2sn
(0:0, 1:2, 1:0 - 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 22. Haas, 58. Meluzín (Sedlák), rozhodující nájezd Velecký - 23. Sprušil (Kolář), 27. Ditrich (Sprušil). Rozhodčí: Doležal -Klouda, Křivohlavý. Vyloučení: 14:12. Využití: 0:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 1336. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 3:2.
Štůrala (Boška) - Holík, Novotný, Ondráček, Sedlák, Tesařík, T. Drtil - Novosad, Meluzín, Fischer (od 21. minuty Matějka) - Ambruz, Matějka (od 21. minuty Hulva) Brunec - Haas, Velecký, Červenka.
Tihlář (Okáč) - Pala, Faltýnek, Ferenc, Osina, Vlček, Novajovský, Pirek, Sklenář, Kolář, Sprušil, Ditrich, Sedlák, Hanák, Kotásek, Menšík, Sršeň, Kundrátek, Palička, Kocan, Vaněk

Boj jako řemen, který paradoxně Draci vyšperkovali zahozenými přesilovkami 5 na 3 a zároveň dvěma góly v oslabeních. Z toho ta klíčová branka padla pár vteřinek po skončení přerovské přesilovky pěti proti třem.

Slušně zaplněný šumperský stadión viděl od prvních minut poctivé bránění hostů, kteří vyčkávali na to, co domácí vymyslí. I tak nepředváděli Zubři nějak pasivní hokej, možná i proto měl v úvodu více práce Štůrala. Musel čelit Vlčkově nepříjemnému nahození, také Kolářově střele. První větší šanci si připsal Osina, jenže Štůrala vykopl včas beton i kotouč. V dalších minutách začali více tvořit hru domácí, což vyústilo ve fauly Sedláka s Hanákem. První přesilovku 5 na 3 však Draci nevyužili, zvláště když Veleckého naprostou tutovku z brankové čáry vykryl Tihlář.

Úžasný zákrok vzal Drakům trochu vítr z plachet a následně se přesilovka proměnila v tápání a bádání, jak na Zubry. V podobném duchu proběhla i početní výhoda při Sršňově trestu, načež si první přesilovku zahráli i hosté. A Draci se museli pořádně obracet, aby zabránili nejhoršímu. První Ferencova rána ještě nebyla zrovna ideálně trefena, v osmnácté minutě ale Sršně vychytal na brankovišti Štůrala, o minutu později si vylámal na domácím gólmanovi zuby i Kolář. A přes další trest (tentokrát pro Novosada) se hostům do konce třetiny skórovat nepodařilo.

Přestávkou půlená přesilovka hostům nevyšla, ale ta další začala pro Přerov ještě hůře. Hned po devíti vteřinách ujel celé pětici Zubrů Marek Haas, přičemž s Tihlářem si poradil bravurně a kotouč zapustil do šibenice. Dlouho se však ze šoku Přerov neoklepával, prakticky vzápětí - a stále ještě v přesilovce - srovnal. To se prosadil Antonín Sprušil, který za bezmocného Štůralu dorazil Kolářovu vyraženou ránu. Divoký úvod prostřední dvacetiminutovky obohatila i šance Veleckého, který opět sám před Tihlářem neuspěl. A když Meluzínovu teč Holíkovy rány přerovský gólman skvěle vyrazil, dostali se ke slovu opět Hanáci.

V tandemu se do úniku dostali Sprušil s Ditrichem a druhý jmenovaný z první nedal Štůralovi žádnou šanci. Perfektně sehrané přečíslení hostům dalo poprvé v utkání vedení, které následně marně chtěli domácí smazat. Navíc Holík trefil v polovině 28. minuty tyč, zároveň se Šumperk takřka permanentně bránil v oslabení. Ve 35. minutě měl další gól na holi Zdeněk Sedlák, ale přerovský útočník nedokázal včas propálit Štůralu, který se stačil přemístit. V posledních vteřinách třetiny znovu při oslabení nabruslil do šance Červenka, ale Tihlář jej vychytal.

Do třetí třetiny vstoupili lépe domácí a stupňovaným tlakem sahali dlouho po vyrovnání. Novosad hned ve třetí minutě, kdy již měl Tihlář po výměně stran několik zákroků, zůstal v mezikruží, ale na přerovského gólmana nevyzrál. Nepovedlo se ani Veleckému, který potřetí v zápase stál kousek od brankoviště, svou tečí ale poslal kotouč jen na betony. Ve 48. minutě neuspěl ani Ondráček.

Drakům se pak vystavila neprostupná zubří hráz, přes kterou marně hledali několik minut šumperští hráči cestu. Naopak tu nacházeli na trestnou lavici, kdy ze šarvátky v brankovišti si trochu nepochopitelně odnesl více trestů jen šumperský kohout Sedlák, po Kocanově nafilmovaném pádu musel za katr i Novosad. Jakmile se Draci vrátili do plného počtu, tak se opět otevírala vrátka na trestnou lavici. Nejprve musel za háček na trestnou Tomáš Sedlák, za vysokou hůl pak i Červenka. Hosté hráli pár minut před koncem dvojnásobnou přesilovku, jenže tu totálně prohospodařili. Nejen že nevystřelili, ale ihned po návratu Sedláka na led se dostal Šumperk do přečíslení, které zkušený Roman Meluzín v polovině 58. minutě přetavil ve vyrovnávací gól. Nadšením explodující stadión, který v předchozích minutách cítil za několik vyloučení v řadě křivdu, dohnal Draky k výhře.

V posledních vteřinách před vypršením normální hrací doby několikrát ještě zahrozili hosté, ale gólu se nedočkali. V prodloužení byli zase aktivnější domácí, čemuž napomohla i přesilovka po faulu Hanáka. Jenže ani nepřetržitý dvouminutový zámek nepomohl domácím k rozhodnutí. Poslední půl minutu zase hráli početní výhodu hosté, když Draci chvíli bruslili po ledě v pěti, jenže zápas již dospěl do nájezdů.

Ty otevřel přerovský obránce Faltýnek, kterého ale Štůrala vychytal. Kličku na bekhend zkoušel poněkud překvapivý exekutor Radek Fischer, ale Tihlář jej vychytal, navíc kotouč sjel Fischerovi z hole. Tak se prvním úspěšným exekutorem stal Martin Kotásek, který naopak dotáhl blafák zkušeně do konce a poslal kotouč pod víko. Následně neuspěl penaltový specialista Hulva, rozhodnutí na holi měl Tomáš Sršeň. Ten ale neuspěl a tak vzal odpovědnost na svá bedra Aleš Holík. Domácí kapitán předvedl výbornou kličku a pohodlně poslal do sítě kotouč podél Tihlářova betonu. Rozhodnutí přinesla až čtvrtá série. Velecký rozbouřil publikum přesnou trefou, Kotásek pak ve svém druhém pokusu již na Štůralu nevyzrál. Draci opět dokázali porazit Přerov po nájezdech a udržet si domácí neporazitelnost.