Další kanonáda vrací Draky do čela

Jaroslav Svoboda, středa 6.12.2006
Reparát za prohru na ledě brněnské Techniky Drakům vyšel. Ti sice prohrávali brankou Zábojníka již na začátku páté minuty, ale po 18 vteřinách srovnal stou letošní brankou Draků Michal Kukol a v čase 5:45 již Šumperk vedl. Před jednou ze slabších letošních návštěv pak Draci dokráčeli v poklidu k vítězstvímu, přičemž v cestě jim tentokrát stál prořídlý kádr poměrně odevzdané Velké Bíteše. Ta vystrčila růžky až na začátku třetí třetiny, kdy se často dostávala do šancí, ale prosadit se dokázal jen Tůma. Vzhledem k prohře Orlové ve Valašském Meziříčí se pak Draci navrátili na čelo tabulky. Dvěma góly a třemi asistencemi se blýskl David Ohnutek.
23.kolo středa 6.12.2006
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Spartak Velká Bíteš
9:2
(5:1, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 4:23 Kukol (Holík, Antonovič), 5:45 Holík (Antonovič, Kukol), 9:19 Dostál (Ohnutek), 16:11 Ohnutek (Hajas), 16:25 Martinka (Kukol), 32:35 Ohnutek (Čížek, Dostál), 36:25 Čížek (Ohnutek, Osina), 52:39 Dostál (Ohnutek, Kočara), 57:15 Novosad (Antonovič, Kučera) - 4:05 Zábojník (Sechovec), 42:07 Tůma (Prkna). Rozhodčí: . Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 700. Průběh utkání: 0:1, 7:1, 7:2, 9:2.
Nimmerrichter - Kukol, Holík, Osina, Hajas, Kališ, Ondráček, Patsch - Martinka, Kučera, Antonovič - Dostál, Čížek, Ohnutek - Stejskal, Meluzín, Kratěna - Kočara, Jurča, Novosad
Štábl (17. Chadim) - Heča, Sommer, Sláma, Zábojník, Kozlík, Pospíšil, Sechovec, Tůma, Prkna, Veselý, Šerý, Jaskula, Adamec, Krmíček

Poprvé v letošní sezóně zapojili šumperští hokejisté do hry čtyři kompletní útoky a proti oslabenému soupeři, který naopak s vypětím všech sil dokázal poskládat aspoň tři nekompletní řady, rozhodli již v první třetině. Byli to však hosté, kdo otevřel skóre utkání.

Hned v úvodu nic nenaznačovalo tomu, že by hosté měli na šumperském ledě hrát jen druhé housle. V páté minutě uvolnil Sechovec Zábojníka a ten prostřelil Nimmerrichtera. Překvapivé vedení Bíteše netrvalo dlouho. Antonovič našel na modré Holíka, ten přiťukl Kukolovi a vytáhlý bek propálil klubko hráčů před Štáblem i samotného brankáře hostů. Michal Kukol zároveň vstřelil stou letošní branku Draků v této sezóně. Od této chvíle pak v první třetině vládli jen domácí. Ti se do soupeře zakousli a za 82 sekund se po kombinaci stejného tria hráčů radovali znovu. Od modré se tentokrát krásně prosadil Holík. Draci ovládli hru a v desáté minutě zvyšovali náskok. David Ohnutek připravil pozici pro Petra Dostála, který překonal Štábla potřetí. Bítešský brankář vydržel mezi tyčemi jen do 17. minuty. V rychlém sledu se totiž prosadili Ohnutek s Martinkou a po pěti inkasovaných brankách se Štábl z branky poroučel. Za zmínku stojí branka právě Ladislava Martinky. Ten hostující obraně ujel, byl hákován a přesto v kleče dokázal udělat Štáblovi blafák a skórovat střelou pod břevno. Nadšené publikum hnalo Draky na steč i nadále, ovšem poslední obrovskou šanci první třetiny spálil Martinka, který v oslabení vypíchl rozehrávku žlutočerných, ale před Štáblem nezakončil přesně.

Jestliže atraktivní podívanou přinesla třetina první, v té druhé se hrál hokej jen podprůměrné kvality. S výsledkem smíření hosté vnutili svůj hokej domácím a tak se diváci museli dlouhé minuty dívat na spíše krkolomné snahy obou mužstev o korekci výsledku. I tak bylo znát, že hokejově lepší kvalita je na straně domácích. Náhradní brankář Chadim však dlouho držel hosty nad vodou, odolal i při nájezdu Kučerovy formace z 27. minuty. Inkasoval tak až ve druhé polovině zápasu. Ve 33. minutě zakončil souhru Draků hrdina zápasu David Ohnutek a diváci si poprvé vážněji požádali o pátou desítku v letošní sezóně. Další krok směrem k dvojciferné výhře přinesla 37. minutě. Do útoku zavelel opět Ohnutek a střelecky zakončoval protentokrát Radek Čížek.

Kdo za stavu 1:7 z pohledu hostů čekal, že Velká Bíteš zanechá svých útočných choutek a bude chtít již utkání pouze dohrát, nestačil se na začátku třetí třetiny divit. Hosté zvýšili tempo a jejich vysunuté napadání ve dvou slavilo úspěch nečekaně brzo. Puk do branku protlačil v 43. minutě Tůma. Domácí varování nevzali příliš vážně a Kamil Nimmerrichter se rázem v brankovišti musel při nájezdech soupeře hbitě obracet. Jenže další snížení nepřinesla ani šance Kozlíka, ani pokus Slámy. Na druhé straně se do úniku dostal Jurča, ale Chadim jej vychytal. V 50. minutě se situace opakovala, tentokrát unikl Vladimír Kočara a opět byl Štábl na místě. Ofenzivní snahu soupeře pak utlumil a Draky trochu pozdvihl druhý gól Petra Dostála v utkání. Dění na ledě pak nabralo konečnou a očekávanou podobu, Draci byli opět lepším týmem a již fyzicky vyčerpaní hosté nestačili s domácími bruslit. Necelé tři minuty před koncem utkání přidal ještě třetí gól Novosad, přičemž se tribuna rozsvítila jiskřením prskavek domácích příznivců. Šumperk dokráčel k deváté domácí a již patnácté celkové výhře a vrátil se díky zaváhání Orlové ve Valašském Meziříčí zpět do čela ligové tabulky.