Čtvrtá výhra nad Prostějovem Draky přiblížila k vítězství v dlouhodobé části soutěže

Jaroslav Svoboda, sobota 29.1.2011
P r o s t ě j o v - I počtvrté letos dokázali v mistrovském utkání Draci přehrát Prostějov, navíc stejně jako v předchozím vzájemném duelu na Hané třikrát prohrávali, aby nakonec dokázali otočit stav. Čtyřmi kanadskými body se na vítězství podílel ADAM ČERVENKA, další branky přidali Aleš Holík, Martin Ambruz a do prázdné branky v předposlední minutě i Jan Matějka. Šanci v brance dostal Roman Boška, který sice inkasoval dvakrát těsně po nástupu z kabin na led, ale ani branky v první a jednadvacáté minutě nijak neohrozily jeho velmi kvalitní výkon. Pokud Draci získají v posledních čtyřech utkáních 2 body, naskočí do vyřazovacích bojů s nejlepší výchozí pozicí - tj. z prvního místa.
36.kolo sobota 29.1.2011
LHK Jestřábi Prostějov - DRACI PARS ŠUMPERK
3:5
(1:1, 2:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 1. Duba, 21. Duba (Stejskal, Šebek), 28. Šebek D. (Duba) - 7. Červenka (Tesařík, Fischer), 25. Holík (Hulva), 31. Červenka (Haas), 37. Ambruz (Holík, Červenka), 59. Matějka (Holík, Červenka). Rozhodčí: Kusý - Adamec, Štěpán. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:5.
Slovák - Paška, Halouska, Jedlička, Doseděl, Staněk, Kolibár - Šimo, Duba, Stejskal, Žajgla, Čuřík, Coufal, Šebek D., Kryl, Bartošek.
Boška - Sedlák, Ondráček, Holík, Novotný, Tesařík, Navrátil - Novosad, Brunec, Matějka - Meluzín, Hulva, Ambruz - Haas, Fischer, Červenka - Cink.

Počtvrté v letošní sezóně se utkali v mistrovském zápase šumperští Draci s prostějovskými Jestřáby a zatím všechna předchozí utkání skončila výhrou dosavadního lídra tabulky. V tom předchozím prvním zápase obou mužstev hraném v Prostějově dokázal Šumperk vyhrát v prodloužení, přičemž v celém zápase ani jednou v utkání nevedl. Obdobný průběh měl i zápas 36. kola, Draci totiž třikrát smazávali gólové manko.

To první nabrali Draci hned v samotném začátku zápasu. Aniž se pořádně rozkoukali, dokázali Jestřábi z prvního útoku zásluhou Lukáše Duby překonat Romana Bošku, který opět dostal v brance přednost před odpočívajícím Tomášem Štůralou. Domácí tým vedoucí gól naladil a Boška musel čelit i střelám Čuříka, Duby i Doseděla, jenže všechny pokusy vychytal. Na konci čtvrté minuty pak musel na trestnou Doseděl, který za vysokou hůl dostal čtyřminutový trest. V následné dlouhé přesilovce Šumperk srovnal. Fischerovu bombu ještě Slovák vykryl, jenže po souhře Tesaříka s Adamem Červenkou již nestačil na střelu druhého jmenovaného hráče.

Domácí tým ještě několik minut zkoušel zvrátit vedení zpět na svou stranu, s postupem času přebíral iniciativu Šumperk. Jenže na obou stranách si gólmani počínali jistě, žádný z týmů neuspěl ani v klasické přesilovce, kterou měl k dispozici.

I úvod druhé třetiny vyšel lépe domácím, kteří navíc naskočili do dvacetiminutovky s výhodou početní výhody po zákroku Novotného z konce předchozí třetiny. A u dalšího vedení Jestřábů byl opět Lukáš Duba, který dorazil do sítě Stejskalovu střelou, kterou Boška vykryl vyrážečkou. Jenže byl to v dalších minutách hostující tým, kdy měl více ze hry. Brunec v brejku na Slováka nevyzrál, Meluzín pak těsně přestřelil. A na konci 24. minuty při své další příležitosti tváří v tvář Slovákovi vyhořel opět Brunec. I tak dokázali Draci rychle srovnat. Hulva předal kotouč Holíkovi na hůl a jeho bomba našla přesně cíl, tak jak je u nejproduktivnějšího obránce soutěže zvykem. Vymetená šibenice mohla být ze strany domácích rychle zapomenuta, Duba měl na holi z následného útoku hattrick, tentokrát ale Boška se štěstím zasáhl.

I tak se Prostějov nakonec dočkal. Při vyloučení Haase ještě stačil Šimovu bombu vyrazit Boška na tyč, chvíli po návratu potrestaného hráče na led uspěl z další dorážky David Šebek. Prostějov ale vedení udržel na holích opět jen necelých pět minut. Tradiční obrázek zápasů mezi Prostějovem a Šumperkem vykreslil přesnou trefou Červenka, který v přesilové hře propálil bezmocného Slováka. Čtvrtý gól hosté zaznamenali opět v přesilovce, tentokrát se ale trefil Martin Ambruz, který lehce přehodil kotouč přes Slovákův beton a v souboji tváří v tvář prostějovskému brankáři nezaváhal.

Do třetí třetiny tak šli Draci s vedením, ke kterému se dostali na ledě Jestřábů vůbec poprvé. Jenže museli dohrávat ještě minutu a padesát vteřin v oslabení po Meluzínově vyloučení, o chvíli později šli na trestnou lavici i Novosad s Ambruzem a Prostějov měl k dispozici předlouhou přesilovku, z větší části i dvojnásobnou. Jenže s ní Jestřábi naložili opravdu bídně a Draci se ubránili.

V 51. minutě mohl přiblížit hosty k vítězství Hulva, kterému nabídl tutovku Ambruz, ale šumperský kanonýr neuspěl. A tak přišly horké poslední minuty. Na trestnou šli opět v poměrně rychlém sledu po sobě Novotný a Červenka, Prostějov si pak vybral i oddechový čas a vrhl všechny síly na steč. Dosedělovu bombu od modré Boška vykryl, obdobně úspěšně si vedl při Čuříkově dorážce, kterou vytěsnil nad plexisklo. Po dalších dvou vyloučeních na obou stranách se domácí tým odhodlal ke hře bez brankáře a pykal za to. Svůj výborný zápas dokonal další nahrávkou na gól Adam Červenka, který po návratu z trestné lavice vyslal do přečíslení Matějku s Holíkem a šumperský odchovanec Jan Matějka, který vloni oblékal dres Jestřábů, doklepl kotouč do prázdné sítě.

Draci dokázali i počtvrté v letošní sezóně porazit prostějovské Jestřáby a udrželi si vedoucí pozici v soutěži. Vzhledem k prohře Orlové v Přerově jim navíc k definitivnímu prvnímu místu před play-off stačí vyhrát jakkoliv byť v jediném z posledních čtyř zápasů nadstavbové části.

Radek Kučera (trenér Salith Šumperk): Hra byla z obou stran vyrovnaná. My však byli o něco lepší v zakončení, čemuž odpovídá i výsledek. Přestože jsme třikrát o gól prohrávali, podařilo se nám nakonec vstřelit rozdílový gól a v samotném závěru definitivně rozhodnout. Těžko nějak více tento zápas hodnotit.

Petr Zachar (trenér LHK jestřábi Prostějov): Z naší strany to nebyl až tak špatný zápas. Bohužel jsme se nevyvarovali výpadků ve hře. Když už jsme třikrát o gól odskočili, pokaždé jsme soupeři dovolili stav utkání srovnat. A v přesilovkách pěti proti třem jsme nebyli schopni ani vystřelit. V samotném závěru utkání nám pak už scházely síly a troška štěstí, abychom se do šancí vůbec dostali.