Boj do poslední chvíle! Šumperk v těžkém zápase uspěl

Dominik Mihailescu, sobota 3.1.2015
Diváci na Zimním stadionu v Šumperku sledovali zajímavý zápas mezi draky a Benátkami nad Jizerou. Utkání bylo velice vyrovnané. V 15. minutě dokázal hostující celek poslat do vedení Jan Plodek, kterému se povedlo tečovat střelu Plutnara. V druhé části hry vyrovnal stav Michal Velecký. To domácí celek nakoplo a měl najednou více ze hry. O výsledku rozhodla až závěčná perioda, kde se dokázal bravůrně prosadit DANIEL VRDLOVEC. Jeho parádní klička mezi hráči Benátek a fantastické zakončení přineslo drakům tři body, ipřestože se hosté pokoušeli vyrovnat v závěrečné power play. Šumperk stáhl náskok Benátek nad Jizerou v tabulce první ligy na pouhý jeden bod.
40.kolo sobota 3.1.2015
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Benátky nad Jizerou
2:1
(0:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 23. Velecký (Staněk), 45. Vrdlovec (Haas M.) – 15. Plodek (Plutnar, Miškovský). Rozhodčí: Šutara - Barteček, Vengřín. Vyloučení: 4:7 navíc Ulrych OT do konce utkání (NCH) a Dlouhy 10 minut 0T (NCH). Využití: 0:1. Diváci: 1248. Střely na branku: 36:19. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Koutský – Holík, Bail, Sedlák, Gewiese, Novotný, Drtil, Starý, Prokop – Popelka, Vrdlovec, Haas M. – Žálčík, Moskal, Brunec – Vachutka, Rimmel, Haas R. – Staněk, Plášek, Velecký
Jelínek – Havlín, Plutnar, Říha, Pabiška, Jandejsek, Ulrych – Špaček, Skořepa, Miškovský – Víše, Plodek, Hrníčko – Psota Mikyska, Dlouhy – Kica, Jonák, Ordoš – Skalický

Zápas byl pro oba mančafty velice důležitý. Šumperk mohl stáhnout náskok Benátek nad Jizerou v tabulce nebo naopak by středočeští hokejisté mohli drakům odskočit o sedm bodů. V úvodní části zápasu měl více ze hry hostující tým. Ve velké šanci se objevil Josef Skořepa, který vystihl laxní přihrávku Pláška. Naštěstí prvně jmenovaný trefil pouze hrudník brankáře Koutského.

O několik minut později našel Brunec přihrávkou úplně volného Mikuláše Rimmela, který při střele do odkryté branky trefil boční síť. Vzápětí mohli diváci vidět hned několik přesilových her. Využít se povedlo až tu v 15. minutě, kdy Michal Plutnar vypálil bombu od modré čáry, kterou dokázal tečovat Jan Plodek.

V závěru první třetiny ještě brankovištěm gólmana Jelínka prolétl puk, nicméně nikdo z hráčů černou pryž nedokázal trefit. Tudíž se odcházelo do šaten za stavu 0:1

Úvod druhé periody patřil domácím hráčům. Ti nastoupili do prostřední části velice aktivně. Nejprve se snažil Jelínka nachytat střelou od modré Brunec. Následně to zkoušel Velecký, který se snažil objet branku a zasunout puk za brankáře. Gólman hostů však útočníkovi draků vypíchl kotouč. To ho však nemuselo mrzet. Po vhazování vybojoval puk Aleš Staněk, který poslal pas na již zmiňovaného Michala Veleckého, který beckhendovou kličkou dokázal srovnat stav utkání.

Hrači ze severu Moravy byli následně více aktivnější. Benátkám se podařilo zahrozit pouze párkrát. Draci mohli svůj náskok zvýšit. Ve velké šanci se objevil Aleš Holík, který ovšem při střele do odkryté klece trefil Petra Kicu. V závěru prostřední části vystřelil na branku Daniel Špaček a dorážet se snažil Petr Ulrych, ten ovšem svatyni odchovance hronovského hokeje netrefil.

Do třetí třetiny vstoupily Benátky nad Jizerou aktivněji než v předešlé části. Několikrát nebezpečně zahrozil Michal Plutnar. Nejprve vystřelil tak, že trefil brankáře Koutského. V druhém případě musel gólman severomoravanů reflexivně vyrazit puk. Paradoxně to byli šumperští, kteří dokázali skórovat. Daniel Vrdlovec nasadil protihráči kličku a následně zakončil nádherným blafákem. Branka vskutku hodná Zlaté helmy.

Hosté se snažili rychle vyrovnat stav utkání, avšak střela Havlína a Miškovského se neujala. Naopak domácí mohli gólový náskok zvýšit. Radim Haas poslal puk za záda brankáře Jelínka, avšak na poslední chvíli dokázal jeden z hráčů středočechů odehrát puk pryč.

V 51. minutě byl vyloučen Patrik Moskal na dvě minuty za hákování. Petr Ulrych měl přesto směrem hlavnímu rozhodčímu několik připomínek. Obránce Benátek dostal desetiminutový osobní trest. Jeho protesty i nadále pokračovali, a tak jej sudí Václav Šutara poslal do sprch. O pár minut později vyfasoval osobní trest i Adam Dlouhý, kterému se nelíbilo posouzení ofsajdu čárového rozhodčího.

Benátky se v závěru zápasu pokoušely o hru v šesti. Zahrozit se jím ovšem nepovedlo a ještě si zkomplikovali cestu za vyrovnáním, protože poslaly kotouč na zakázané uvolnění, a tak se Jelínek musel vracet zpět do své svatyně. Do pásma Šumperka se středočechům už nepovedlo dostat, a tak utkání skončilo výsledkem 2:1. Šumperk touto výhrou stáhl náskok Benátek nad Jizerou a rozdíl mezi 10. a 9. týmem tabulky je pouze jeden bod.

Kompletní záznam utkání

Radek Kučera, Salith Šumperk: Počítali jsme s tím, že to nebude jednoduché utkání, Benátky nad Jizerou mají poměrně dobře bruslící mančaft. Dohrávají hodně soubojů a občas jde i o zápasy na hranici regulí ledního hokeje. Když se nám povedlo srovnat na 1:1, začali jsme být o něco lepším týmem na ledové ploše. Navíc nádherná akce, kterou rozhodl Daniel Vrdlovec, fantasticky zakončené. Určitě pro nás zasloužené tři body. O to víc nás dnešní zisk těší, protože se podařilo dotáhnout v tabulce právě na Benátky. Kdyby se to nepovedlo, situace by pro nás byla zase o něco složitější. Dnes konečně přišla možnost udělat v tabulce krok o něco kupředu.

Antonín Nečas, HC Benátky nad Jizerou: Utkání se Šumperkem bylo vysoce kvalitní, fyzicky silné a hodně bruslařské. Hráli jsme systémově dobře, bohužel jsme však při našem úvodním tlaku nedokázali vstřelit více než jednu branku. Dominovala šumperská ofenziva, my to ale se štěstím ustáli i díky gólmanovi Jelínkovi, který se své role v tomhle komplikovaném prostředí zhostil velmi dobře. Naopak rozhodčí utkání nezvládli.