Blansko? Jedním slovem Šťastný

Jaroslav Svoboda, Jaroslav Svoboda, Roman Skokan, čtvrtek 10.8.2006
Draci nadějné vedení v Blansku neudrželi a sice poprvé v přípravě neprohráli, ale proti oslabenému soupeři vysoké vedení neudrželi a hlavně zásluhou všudybyla Pavla Šťastného nakonec jen remizovali 6:6. Hattrick přitom zaznamenal šumperský útočník Zdeněk Novosad, za domácí se třemi góly blýskl zkušený Jiří Mifek.
přát. čtvrtek 10.8.2006
HC APOS Blansko - DRACI PARS ŠUMPERK
6:6
(1:3, 2:2, 3:1)
Branky a nahrávky: 12. Mifek (Šťastný), 31. Mifek (Srba), 37. Šťastný, 41. Tesař (Šťastný), 51. Mifek (Šťastný), 60. Kubica - 8. Antonovič (Hajas), 14. Novosad (Kučera), 15. Kočara (Martinka), 29. Novosad (Kočara, Čížek), 32. Novosad (Antonovič), 42. Martinka (Kučera). Vyloučení: 19:13, navíc 10 minut Dvořák (BLA). Diváci: 150 (z toho 7 ze Šumperka). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4, 2:5, 4:5, 4:6, 6:6.
Jirkův (Jirků) - Mifek, Šlapanský, Jakubec, Laga, Dvořák, Kubica, Pazdera, Otoupalík, Beran, Košecký, Horák, Tesař, Šťastný, Psota, Provazník, Kuběna
Tihlář (30.-40. Piterka) - Jurča, Hajas, Osina, Holík, Kukol, Güttler, Čížek, Ladecký - Martinka, Kučera, Cabaník, Kočara, Novosad, Šašek, Ondráček, Ohnutek, Antonovič, Pekr, Kulhaj

Dvě rozdílné poloviny mělo utkání Draků v Blansku. Šumperk šel hned v první třetině do trháku, když třikrát skóroval při nestejném počtu hráčů na ledě. V osmě minutě pykal na trestné za krosček Holík, ovšem nebyli to domácí, kdo by dokázal skórovat. Radim Antonovič zužitkoval přihrávku Hajase a poslal Šumperk do vedení. O čtyři minuty později srovnal Mifek, jenže to bylo na dlouhou dobu od Blanska vše. Do konce první části hry se ještě prosadil za Šumperk Zdeněk Novosad, který po Kučerově nahrávce opět skóroval v oslabení. Z přesilovky padla branka až o minutu později, prosadil se Vladimír Kočara.

I druhá třetina patřila dlouho hostům. Nejprve se chvíli před polovinou utkání prosadil podruhé v zápase Novosad, když v čase 30:20 snížil Mifek, neměl ani tušení, že se z dvougolového rozdílu bude radovat jen necelou minutu. Divokou prostřední pasáž střetnutí vyšperkoval završeným hattrickem Zdeněk Novosad. Snížení na 3:5 padlo ještě ve druhé třetině. Prosadil se hrdina domácích Pavel Šťastný.

Poslední třetina pak Drakům nevyšla zcela. Na rychlý úder Pavla Tesaře sice našli hosté ještě rychlejší odpověď Ladislava Martinky, ale pak už padaly góly jen do branky Radka Tihláře. Toho překonal po třetí zápasové asistenci Pavla Šťastného Jiří Mifek, který tak dokonal svůj hattrick, pouhých 40 vteřin před koncem ztrestal pohaslou hru Draků Zdeněk Kubica, který srovnal stav utkání na 6:6.

Jozef Zavadil, trenér Hokej Šumperk 2003: "Tento zápas se snad nedá ani hodnotit. Zatímco někteří hráči hráli, jiní utkání vypustili. Chvílemi se na to nedalo koukat."