Beroun uhájil vlastní tvrz, Šumperk musel soupeři gratulovat k výhře 5:3

Martin Schwarz, Ondřej Jícha, středa 5.2.2014
Modrožlutá družina dostala v rámci dalšího kola jednu z posledních šancí, jak zabojovat alespoň o teoretickou naději na postup mezi vzdálenou nejlepší osmičku. Radek Kučera tentokráte vedl své svěřence na ledě Berouna. Byli to ale domácí, kdo díky brance Babky v 17. minutě vedl po první třetině 1:0. Medvědi navíc zvládli vstup do prostřední části, zásluhou Strnada utekli už na 2:0. Ač během přesilové hry snížil na 1:2 za Šumperk Marek Haas, Středočeši odskakovali zpět po druhé trefě Jakuba Babky. Na konci druhé periody svítil stav 3:2, zapříčinil to v další početní výhodě Lukáš Žálčík. Mužstvo od řeky Berounky potvrdilo parádní vstupy do jednotlivých třetin a zásahem na 4:2 si pojistilo tři body. Konečný výsledek nakonec vyzněl 5:3, podruhé v utkání se prosadil LUKÁŠ ŽÁLČÍK.
48.kolo středa 5.2.2014
Medvědi Beroun 1933 - DRACI PARS ŠUMPERK
5:3
(1:0, 2:2,1:1)
Branky a nahrávky: 17. Babka (Třetina), 26. Strnad (Hrdel, A. Půlpán), 34. Babka (Třetina), 44. Chalupa (A. Půlpán, Kubeš), 60. Kubeš (Malý) – 32. Haas (Dudáš), 38. Žalčík (Staněk, Sedlák), 48. Žalčík (Moskal, Sedlák) . Rozhodčí: Vampola – Čížek, Křivohlavý . Vyloučení: 7:8 . Využití: 2:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3 .
Šimboch – Novák, A. Růžička, Chalupa, Jebavý, Hrouda, Kučný, Kolářík, Sklenička – Strnad, Hrdel, Třetina – A. Půlpán, Babka, Kubeš – T. Půlpán, Stromko, Malý – Bušek
Štůrala – Starý, Holík, Gewiese, Novotný, Sedlák, Tesařík, Dudáš, Brunec, Skoumal, Haas, Cink, Staněk, Červenka, Plášek, Langr, Semorád, Moskal, Půhoný, Žalčík

Utkání začalo velice opatrně. Po úvodním oťukávání se až v 11. minutě dostal do slibnější příležitosti hostující Haas, Šimboch si však s jeho pokusem a následnými dorážkami bez problémů poradil. To Beroun si na svojí šanci počkal až do minuty 18. a hned se radoval z gólu. Třetina skvělým pasem vyslal do úniku Jakuba Babku, který si tváří v tvář Štůralovi počínal bravurně a bekhendovým blafákem poslal puk za bezmocného brankáře hostí. Medvědi měli ještě před úvodní sirénou šanci v podobě přesilovky 5 na 3, která trvala téměř minutu a půl. Náskok se jim ale navýšit nepodařilo.

Skvělý start zažil Beroun i do druhé periody. Po skvělém zámku před Štůralou sice nejprve vyhořel Strnad a po něm Hrdel. Z následné šance ale dokázal složit reparát Jakub Strnad, jenž tak poslal domácí do vedení 2:0. Těsně po polovině zápasu se však dostal Šumperk zpět do zápasu. Gólu se dočkal aktivní Marek Haas, který propálil od modré vše, co mu stálo v cestě, včetně Šimbocha. O necelé dvě minuty později si však dokázali Medvědi vzít dvoubrankové vedení zpět. Štůrala sice pokus Třetiny ještě dokázal vyrazit, ale proti dorážce Jakuba Babky již neměl nárok. Přestřelka v prostředním dějství nebral ale konce a na začátku 38. minuty vrátil Salith opět na rozdíl jediného gólu Lukáš Žalčík, který dokázal zakončit pohlednou akci celé lajny Šumperka.

Na začátku třetí třetiny mohlo být skóre srovnáno, ale Plášek v úniku trefil pouze beton Šimbocha. Kotouč se ihned odrazil na berounské hole a ihned z protiútoku rozveselil domácí fanoušky Lukáš Chalupa. Právě domácí bek, ale dostal vzápětí trest za sekání a možnost přesilovky hosté dokonale využili. Lukáš Žalčík dostal ideální přihrávku na modrou a zajistil tak, že utkání bude do závěrečné sirény hodně dramatické. Vstřelený gól vlil Šumperku čerstvou krev do žil a zatlačil Beroun před Šimbocha. Střela Gewiese se otřela dokonce o dvě tyčky. Vyrovnání ale nepřišlo a v poslední minutě rozhodl o výhře domácích kapitán týmu Vladislav Kubeš, jenž střelou mezi Štůralovy betony uzavřel zápas na konečných 5:3.

Petr Novák (Medvědi Beroun 1933): Jsme hrozně rádi za tři body. Akorát nás mrzí, že jsme strávili tolik času v oslabení, což plynulo z naší nedisciplinovanosti. Zase naopak jsme ale vstřelili pět gólů, což se nám ještě v sezoně nepovedlo. Za výkon proti Šumperku musím dnes klukům poděkovat, neboť jsme nastoupili v hodně přeskládané sestavě, ale oni bojovali a když někdo udělal občas chybu, tak ho někdo zastoupil a napravil jí.

Radek Kučera (Salith Šumperk): Bohužel nás mrzí, že jsme prohráli. Ale utkání bylo pro nás těžké vhledem k tomu, že jsme odehráli hroznou část zápasu v oslabení. Nebyli jsme si tak schopný vytvořit nějaký souvislejší tlak. Nedá se ale bohužel nic dělat a musíme zkusit ztrátu bodů napravit v dalších zápasech.