Ambruz hattrickem dopomohl dobýt Uničov a rozradostnit davy šumperských fanoušků

Svoboda Jaroslav, neděle 30.11.2008
U n i č o v - Jízda Draků pokračuje a nezastavil je ani Uničov. Ten přitom dokázal v první třetině zdatně hostům konkurovat a i když dostal Draci do vedení Zdeněk Novosad, srovnat dokázal Matěj Pekr. Pak se však s postupem času začali více prosazovat hosté, které přijelo povzbudit do Uničova více než 500 fanoušků. Střelecky dal o sobě opět vědět MARTIN AMBRUZ a velezkušený forvard vystřílel Drakům všechny tři body. Domácí hokejisté v poslední třetině často nestačili tempu Draků a zákonitě se tak ve hře dopustili i několika faulů, za které po zásluze pykali. O jakýkoliv pokus na zvrat připravil pět minut před koncem zbytečným faulem v útočném pásmu Sršeň, který vyinkasoval pětiminutový trest. Za oslav početné výpravy ze Šumperku mohli hokejisté pobavit své příznivce vítězným vláčkem.
22.kolo neděle 30.11.2008
HC Uničov - DRACI PARS ŠUMPERK
1:4
(0:1, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 27. Pekr (Tolkačev) - 6. Novosad (Stejskal), 33. Ambruz (Ondráček, Rozum), 46. Ambruz (Hulva), 59. Ambruz (Hulva). Rozhodčí: Dědek – Novotný, Šimčík. Vyloučení: 9:8, navíc Sršeň (Uničov) trest 5 minut plus do konce utkání, Urban, Komínek (oba Uničov) 10 minut osobní trest – Holík (Šumperk) 10 minut osobní trest. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1250 (z toho 500 ze Šumperka). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.
Tihlář – Molota, Denisov, Heča, M. Rajnoha, Urban, Bahula – Pekr, Tolkačev, Ševčík – Bařica, Komínek, Handl – K. Rajnoha, Paško, Sršeň
Maláč – Zacpálek, Holík, Osina, Blanár, Sedlák, Ondráček – Rozum, Meluzín, Vymazal – Brunec, Hulva, Ambruz – Novosad, Duba, Stejskal – Přikryl, Drábek, Čížek.

Uničovský stadión již dlouho dopředu očekával nájezd šumperských příznivců, ten však nakonec předčil všechna očekávání. Na pět stovek zvědavých fandů ve žlutomodrých barvách pomohlo překonat hranici 1000 diváků a hlavně vypomohlo Drakům dosáhnout na další body.

Utkání se však pro Draky nevyvíjelo vůbec dobře a to i přes fakt, že do vedení šli právě hosté. Uničov od počátku utkání výborně bruslil a nepříjemný pohyb činil šumperské rozehrávce problémy. Jenže jakmile se ve žlutém hrající hosté dostali do třetiny a hlavně před branku Tihláře, měli domácí co dělat. V šesté minutě se po podobné skrumáži odrazil kotouč po vyražené Stejskalově ráně k Novosadovi a ten dostal puk do sítě. Ihned poté mohl prokázat své umění Maláč, který vychytal v samostatném úniku Paška. Zkušený gólman držel Draky hned v několika přesilovkách domácích, šumperská defenzíva mu však opět pomohla, když odehrála početní nevýhody aktivně a pokud možno co nejdál od své svatyně.

Ve druhé třetině prožívali postarší šumperští příznivci okamžiky na hranici života a smrti. Domácí se totiž dostávali stále více do střel a šancí, Pavel Maláč odolával do 27. minuty. Poté Tolkačev našel najetého Pekra, který po přejetí modré čáry využil clony šumperského obránce a pod jeho nohou poslal kotouč nečekanou střelou do sítě. Vrátit vedení Drakům mohl kapitán Roman Meluzín, ale poněvadž na Tihláře v úniku nevyzrál, musel nakonec vzít odpovědnost na svá bedra obrozený střelec Martin Ambruz. Ten svou trefou zužitkoval přesilovou hru a přímo pod kotlem příznivců Draků mohl vychutnávat nadšení masy lidí. Jenže zchladit jej mohl Komínek, který v úniku pádil na Maláče, ten jej ale s přispěním své vlastní tyče skórovat nenechal, což se mohlo ukázat jako jeden z klíčových momentů duelu.

V poslední třetině prokázali šumperští hokejisté výtečnou fyzickou připravenost a začali postupem času přehrávat soupeře. V šesté minutě třetiny se tlak projevil i na změně skóre, když Hulvovu přihrávku zužitkoval Ambruz! V té chvíli akcie Salithu Šumperk na pováženou stouply. Zvláště když závěr zcela takticky nezvládli někteří uničovští hokejisté, kteří zbytečnými fauly i v útočném pásmu připravili svůj tým o možnost porvat se o výsledek. Zákeřný zákrok kolenem od Sršně byl potrestán pětiminutovým trestem a Šumperk v této výhodě přidal definitivní pojistku - a Ambruz kompletaci hattricku.

Oslavné chorály šumperských příznivců mohly propuknout naplno, po oslnivé pyrotechnické přehlídce se 500 příznivců ze Šumperka dočkalo i populárního vláčku. Draci v těchto chvílích již dýchají soupeřům na krk a pokud se v příštím kole nic na bodových rozestupech nezmění, tak Draci pojedou za týden ke šlágru kola do Opavy.