ZÁPISNÍK PLAY-OFF #8: Hodonín zachránil šumperský rekord, celkem došlo necelých 10000 lidí

Jaroslav Svoboda, úterý 14.3.2017
V neděli 12. března vstoupily do svých druhých kol boje v play-off 2. ligy. Zatímco na Moravě se rozehrálo semifinále, v Čechách mělo společné play-off skupin Střed a Západ na programu čtvrtfinále. A hned v polovině zápasů se z vítězství radovali hráči hostujícího celku, daleko k tomu pak neměli ani Draci, ale bohužel to tentokrát nevyšlo. Za to Hodonín senzačně loupil na Lapači, díky čemuž Draci nepřijdou o český historický rekord ze sezóny 2010/2011. V sériích hrané na tři vítězné zápasy tak úspěšní hosté vydatně nakročili za případným postupem.

Šumperští hokejisté měli oproti Porubě o dva dny kratší odpočinek před začátkem semifinále. Draci ovšem reagovali na vedení ostravského týmu a třemi góly otočili zápas ještě před polovinou utkání. Nejspíš klíčovými momenty se však bohužel stalo rychlé snížení z hole Slováčka, poté nevyužitá dvouminutová přesilovka pěti proti třem v závěru druhé třetiny. Domácí pak otočili duel díky výstravní trefě Marka Baile a hodně šťastnému zásahu Ondřeje Slováčka.

Draci však také měli šance rozhodnout zápas. Radek Fischer měl na holi důležitou trefu na 4:3, jenže do rány skočil na poslední chvíli Jakub Čech. Poté svěřenci Aleše Flašara sehráli výbornou kombinaci, kdy do prázdné branky zakončoval Daniel Vachutka. Bohužel v prodloužení domácí udeřili z první vážnější akce, kdy se kotouč odrazil přímo k Davidu Zacharovi, ten rozhodl. Přitom Zachar během velké části zápasu věnoval svou energii spíše zbytečným zákrokům mimo hru, kdy například nebezpečně dohrál do otevřených dvířek střídačky z ledu odcházejícího Lukáše Králíka. Kapitán Poruby však nakonec rozhodl duel.

Draci se ale v Porubě přesvědčili o tom, co již naznačila základní část, tedy že ostravský celek je hratelným soupeřem. Teď jsou však šumperští hokejisté v těžké pozici, musí na domácím ledě vyhrát, aby se neocitli na hraně vyřazení. A nutno dodat, že i v Porubě hráli hosté vesměs v domácím prostředí, kdy na osmdesát šumperských fanoušků zastínilo domácí příznivce.

Otazník bude v dalším zápase určitě viset nad soupiskami obou týmů. Tomáš Sršeň, kouč Poruby, nyní může pošilhávat po dostupných hráčích z Vítkovic, které mají letošní ročník Extraligy za sebou. Ty v utkání hraném souběžně s úvodním semifinále 2. ligy, jen o kousek vedle v jiné ostravské čtvrti, prohrály v třetím historicky nejdelším zápase extraligy s Plzní. A pár jmen se soupeři nabízí. U Draků spíše zůstává otázkou, zda znovu budou hrát na tři útoky, či se do zápasu zapojí i Milan Ostřanský a Zdeněk Novosad.

Draci v Porubě dvakrát skórovali v přesilových hrách, další, za často zbytečné zákroky mimo hru, nepotrestali. I tak si trenér Poruby Tomáš Sršeň, který emocemi nešetřil již během hráčské kariéry, po utkání neodpustil kritiku rozhodčích: "Nerad bych toto utkání hodnotil. Jsme ale rádi, že jsme první zápas zvládli a dokázali to i proti rozhodčím." Dlouhý rozhovor pak po zápase poskytl porubské redakci i Ondřej Slováček a i on svedl nedisciplinovanost vlastních spoluhráčů na rozhodčí.

Draci doma v letošní sezóně Porubu třikrát porazili, v posledním zápase dokonce po dvou třetinách prohrávali 2:4, pak ale ostravský celek zcela přejeli, nasázeli hostům čtyři góly a po zásluze vyhráli 6:4. Sám Ondřej Slováček doufá, že Poruba se v Šumperku vyvaruje faulů, za které klub byl vylučován v prvním zápase série. Naznačil také, že v Šumperku čeká na Porubu fantastická atmosféra. V což rozhodně věří i hráči Draků. Šumperští fanoušci byli v Porubě opravdu výteční.

Druhé semifinále začíná v Šumperku v úterý 14. března od 18:00.

Hodonín sestřelil Vsetín, ten prohrál doma poprvé v sezóně!

V ročníku 2010/2011 to byl Šumperk, kdo ani jednou doma neprohrál. A jeho 28 výher z 28 domácích zápasů bude i nadále nepřekonaným rekordem českých ligových soutěží. Vsetín totiž padl poprvé od 24. března minulého roku. Hodonín vedl již 2:0, jenže Vávra s Kolaříkem pak během pár desítek vteřin vyrovnali a zdálo se, že Valaši vezmou osud do svých rukou. Domácí navíc hráli několik přesilovek, ale ty nevyužili a když další početní výhodu prohospodařili i v prodloužení, porazil je ten, kdo na Lapači dlouhou dobu nosil kapitánské "C" - Daniel Vaněk. Ten v čase 66:00 překonal Hromadu a dokonal senzaci.

V prodloužení slavilo i Vrchlabí, které porazilo pražskou Kobru. Hosté přitom vedli v Praze již 3:0, ale domácí dokázali stejným poměrem vyhrát zase druhou půlku zápasu a šlo se do prodloužení. V něm rozhodl Tomáš Šťastný v přesilové hře. Vyhrál i Jablonec, který znovu uspěl s perfektní a precizní defenzívou. V Táboře vyhráli Vlci 2:1 a jen jednou zatím v play-off Jablonec inkasoval víc než jednu branku. A hlavně vyhrál popáté v řadě. Ani Klatovy ještě v play-off neklopýtly, znovu uspěly, tentokrát doma s Moravskými Budějovicemi. Zatímco farma Plzně zvládla předchozí kolo ve čtyřech duelech, Moravské Budějovice přehrály Děčín až po sedmi zápasech.

V derby na Vysočině se radoval Havlíčkův Brod, který poprvé v této sezóně dokázal se Žďárem nad Sázavou vyhrát. Domácí vedli sice po dvou třetinách 2:0, ale pak během pár vteřin hosté dvěma góly vyrovnali. První bod do série nakonec získali domácí, v 56. minutě rozhodl Michálek.

Zápasy úvodního hrací dne semifinálových bojů na Moravě a čtvrtfinálových v Čechách navštívilo celkem devět a půl tisíce diváků, což je na šest duelů výborný počin. Suverénně nejvíce fanoušků navštívilo dle očekávání Lapač ve Vsetíně, a to 3580 diváků. Na druhou stranu suverénně nejméně příznivců bylo v Praze, na Kobru si našlo cestu 374 příznivců hokeje.

Sociální sítě: Vsetín do montérek a o střele pod víko, co skončila mezi nohama

Vsetínští hokejisté doma poprvé v sezóně prohráli. A musí zase zpátky do montérek.