Druhá liga zná los, začne ve středu 13. září 2017

Druhá liga zná los, začne ve středu 13. září 2017

Jaroslav Svoboda, úterý 20.6.2017
Český svaz ledního hokeje rozeslal klubům druholigový los pro sezónu 2017/2018. Draci by dle něj měli začít hokejový mistrovský ročník proti Kopřivnici 13. září 2017, původně na svém ledě, ale vzhledem k natažení rekonstrukce střechy zimního stadionu byla odeslána žádost o změnu pořadatelství. První domácí duel by tak mohli šumperští fanoušci navštívit až v říjnu, a to 4. 10. proti Valašskému Meziříčí. Ve východní skupině figuruje již dříve avizovaná osmička celků, včetně Poruby, které se hlasováním polských klubů zavřely dveře do tamní nejvyšší soutěže.

V druhé lize se tak v moravské části soutěže představí kromě Šumperku ještě tedy Poruba, dále Orlová, Kopřivnice, Hodonín, Nový Jičín, Opava a Valašské Meziříčí. S těmito celky aspoň počítá los soutěže. Šumperk měl sice původně začít ligu doma, ale vzhledem k prodloužení rekonstrukce zimního stadionu požádal klub svaz o prohození pořadatelství úvodních zápasů již v rámci rozlosování. K tomu sice přímo nedošlo, i tak je pravděpodobné, že svaz na žádost klubu přistoupí.

Znamenalo by to, že úvodních pět kol až do 30. září odehrají Draci venku, postupně v Kopřivnici, Porubě, Orlové, Hodonínu a v Opavě. Dvě kola se pak odehrají i mezi Vánocemi a koncem roku 2017, základní část skončí 42. kolem ve středu 28. února 2018. Hrát se tak bude systémem každý s každým doma a venku, a to tříkolově, tedy celkem šest zápasů proti každému soupeři.

Po skončení základní části nastoupí sedmý tým tabulky na nucenou dovolenou, zatímco celky na třetím až šestém místě budou hrát předkolo play-off. Osmý tým tabulky, ten poslední, bude hrát část o udržení s posledními týmy skupin Střed a Západ.

Systém playoff se kompletně odvíjí od sérií na tři vítězné zápasy. Pokaždé by se měly první a druhý zápas série odehrát na půdě lépe nasazeného celku, třetí a čtvrtý u soupeře, v pátém případném rozhodujícím duelu se vrátí série zpět k výše postavenému mužstvu. Co je však podle tohoto losu zajímavé je, že i mezi dvěma zápasy na stejném ledě je dle losu vložen den volna.

Vítěz play-off, které končí nejpozději 2. dubna 2018, postoupí do kvalifikace o 1. ligu, kde se k němu připojí dva úspěšné celky ze spojeného play-off skupin Střed a Západ.

ÚČASTNÍCI 2. LIGY

Západ: Jablonec nad Nisou, Letňany, Kobra Praha, Sokolov, Vrchlabí, Dvůr Králové nad Labem, Trutnov, Bílina, Děčín a Řisuty
Střed:
Havlíčkův Brod, České Budějovice, Moravské Budějovice, Písek, Tábor, Pelhřimov, Klatovy, Nymburk, Žďár nad Sázavou a Kolín
Východ: Poruba, Orlová, Kopřivnice, Šumperk, Hodonín, Nový Jičín, Opava, Valašské Meziříčí

Termíny a přesný los přineseme po oficiálním obdržení vyjádření ke změně pořadatelství ve vybraných zápasech.