Další bitva s posledním. Modrožlutí pojedou do Valašského Meziříčí

Martin Schwarz, pátek 20.10.2017
Trošku jako na horské dráze jsou poslední dobou výsledky šumperských Draků. Severomoravané pravidelně střídají výhry s porážkami. Zároveň doufají, že tahle pravidelnost vydrží ještě v příštím kole. Předešlý duel na ledě Opavy totiž svěřencům Pavla Hulvy body nepřinesl, Slezanu podlehli těsně 2:3. Po dvou dnech přestávky vyráží modrožlutí zpátky do akce, tentokrát je čeká cesta směr Zlínský kraj. Narazí totiž na výběr HC BOBŘI VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ. Valaši se tento týden propadli na dno tabulky, tudíž mají co napravovat. Utkání HC Bobři Valašské Meziříčí – Draci Šumperk startuje v sobotu 21. října od 17:00 hodin.

Po deseti odehraných zápasech se Šumperk drží v pořadníku druhé ligy – skupiny Východ na čtvrté pozici, třetí Nový Jičín mu prozatím utíká o šest bodů. Vše ale může být brzy jinak. Draci sice nezvládli střetnutí s Opavou, když v jejím svatostánku padli ještě v základní hrací době. Šanci napravit tento nezdar ovšem mají před publikem ve Valašském Meziříčí. Sobotní duel bude pro severomoravský celek druhý za sebou, v němž vyzve soka z nejspodnějšího stupínku průběžného pořadí. Právě Bobři na něm po 12. kole vystřídali Opavské.

Přitom Valaši nevstoupili do nové druholigové sezóny vůbec špatně. Vlastně začali skvěle. Nejprve v rámci úvodního kola porazili 4:3 po prodloužení Opavu, aby se jim zdařilo také další utkání – přestříleli nedaleký Nový Jičín 6:3. Jenže potom následovala dlouhá šňůra porážek. Valašské Meziříčí neuspělo šestkrát za sebou, navíc z těchto šesti případů vydolovalo jediný bod za prohru v nastavené pětiminutovce s Kopřivnicí. Nakonec to byla Tatra, na které si Bobři spravili v odvetě náladu, 14. října ji doma předčili 3:2 po prodloužení a vše nasvědčovalo odrazu vzhůru. Ten se každopádně nedostavil.

Mužstvo z Bobří hráze herně ožilo. Na další zisk do tabulky to ale nestačilo. Minimálně ne pro zápas s vedoucí Porubou. Valaši překvapivě tento týden ve středu vedli na ostravském kluzišti už 3:0, jenže zpátky do kabiny stejně odcházeli se sklopenými hlavami. Favorit mače postupně vývoj skóre otočil, v 58. minutě strhl náskok na stranu RT TORAX Samuel Ollender. A bylo hotovo. Což ale nic nemění na faktu, že je Valašské Meziříčí podle všeho, navzdory nejhoršímu umístění, na cestě vzhůru. Náš příští soupeř potřebuje zlepšit zejména obrannou hru, aktuálně patří mezi tři nejčastěji inkasující kádry. Když se Draci a Bobři potkali poprvé, zvítězila Hulvova posádka 5:2.

Jan Matějka (druhý zleva) dal v prvním vzájemném zápase Drakům gól, uhlídá ho tentokrát Šumperk?

Kanadské bodování Valašského Meziříčí táhne dobře známý útočník Petr Dvořák (7 + 8), nejvíce branek ale střílí jeho kolega Jakub Pořický (8 + 5). Špatně si nevede ani dlouholetý Drak Tomáš Brunec (3 + 4), gól už stihl dát i loňský kapitán Šumperka Jan Matějka (1 + 5). Z obránců jsou na tom po statistické stránce dobře Michal Žák (2 + 5), Michal Hryciow a Jiří Weintritt. Pouze posledně jmenovanému svítí v kolonce plus-minus záporná hodnota. Mezi třemi brankovými tyčemi se potom pravidelně střídají zkušený gólman Lukáš Plšek a jeho mladší parťák Daniel Bechný. Duel proti Porubě nicméně odchytal Michal Kořének.

Klec Draků popáté za sebou hájila nedávno příchozí posila Vlastimil Lakosil, dva šumperské góly v Opavě dávali Radek Fischer a Michal Vymazal. A právě Vymazal si zatím bodově vede ze všech šumperských hráčů nejlépe. Napraví tým z podhůří Jeseníků předešlou porážku? Utkání HC Bobři Valašské Meziříčí – Draci Šumperk započne v sobotu 21. října od 17:00 hodin. Pokud na Valašsko nevyrazíte osobně, můžete ho sledovat na serveru onlajny.com.

HC Bobři Valašské Meziříčí - Draci Šumperk

21 .10. od 17:00 hodin | Zimní stadion města Valašského Meziříčí | Valašské Meziříčí
vstupné: 60 Kč
textový přenos: onlajny.com

Sestavy z minulého utkání

Valašské Meziříčí: Kořének – Žák, Mikel, Hryciow, Baroš, Weintritt, Váňa, Hladiš – Brunec, Mir. Varga, Matějka, Studený, Pořický, Kývala, Dvořák, Martiník, Daněk, Dalajka
Šumperk: Lakosil – Gewiese, Procházka, Řezáč, Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Sedlák – Müller, Králík, Půhoný, Ostřanský, Novosad, Lehečka, Vymazal, Cink, Kovařík, Hroch, Vachutka, Fischer